Wydajność nowych procesorów Intel już w sieci. Jest ciekawie

Paweł Rudy
2021/11/03 21:31
1
0

Alder Lake to przełomowa generacja dla Intela, która ma zwiastować powrót niebieskiej dominacji oraz śmierć skrótu TDP. [WYCIEK]

Ekipa niemieckiego TweakPC uchyliła dziś sporego rąbka tajemnicy, jaką owiana była premiera generacji Alder Lake od Intel.

Wydajność nowych procesorów Intel już w sieci. Jest ciekawie

Wyniki testów flagowego Intel Core i9-12900K nie są specjalnie zaskakujące, choć ostatecznego potwierdzenia pośród wielu publikowanych w sieci wycieków brakowało. Ten pakiet wydaje się być najsolidniejszym, ale wciąż serwuje Ci go bez 100-procentowej pewności.

Jak widzisz, w testach używano limitu mocy na poziomie 241 W, a więc tego najwyższego. Aby utrzymać temperatury w ryzach trzeba było zastosować chłodzenie wodne.

GramTV przedstawia:

Dark Rock 4, czyli pokaźna wieża od be quiet!, wytrzymała 4 minuty zanim procesor osiągnął 100 stopni Celsjusza i rozpoczął ograniczanie swoich zegarów w takich warunkach, czego efekty widać na powyższym obrazku.

Mając to na uwadze, ekipa TweakPC przygotowała wykres skalowania wydajności wielowątkowej z rosnącym limitem mocy. Punktem po którym zaczyna się spadek uzysku ze zwiększania mocy jest 150 W.

W związku z tym ogłaszam 12. generację Intela strefą “150 W ONLY” i czekam na płytę główną z DDR4, by przeprowadzić redakcyjny test. O DDR5 w 2021 roku nawet nie myślę.

Komentarze
1
Wicket
Gramowicz
04/11/2021 13:51

Ja na 100% kupie jakiegos ryzena , troche przyzwyczajenia do AMD a troche z rosadku , nikomu nie wyjdzie na dobrze jak intel mial by monopol.