Wycięta scena z Avatara 2 trafiła do sieci. Zakończenie mogło być nieco inne

Radosław Krajewski
2023/12/20 17:00
0
0

Nic dziwnego, że James Cameron zdecydował się wybrać inną wersję tej sceny.

Do sieci trafiła usunięta wersja sceny z Avatar: Istota wody, która zmienia postrzeganie jednej z postaci. Przypomnijmy, że w ostatecznym starciu Quaritch bierze za zakładnika Kiri, córkę Neytiri. W odwecie żona Jake’a Sully’ego grozi nożem Spiderowi, który jest synem antagonisty. W kinowej wersji Neytiri wypuszcza chłopaka po tym, jak Quaritch uwalnia Kiri. Powstała jednak inna wersja tej sceny, która jest nieco dłuższa i pokazuje bohaterkę z zupełnie innej strony.

Wycięta scena z Avatara 2 trafiła do sieci. Zakończenie mogło być nieco inne

Avatar 2 – usunięta scena trafiła do sieci

Na poniższym wideo możemy zobaczyć rozszerzoną wersję tej sceny. Gdy Quaritch wypuszcza Kiri, Neytiri wciąż jest w szale, trzymając nóż blisko Spidera. Do akcji wkracza Sully, który próbuje uspokoić swoją żonę. W końcu Neytiri ustępuje, ale na koniec brutalnie rzuca chłopakiem na pokład tonącego statku.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Możemy się jedynie domyślać, dlaczego James Cameron nie wykorzystał tej wersji sceny finałowego pojedynku Na’vi z Quaritchem. Prawdopodobnie reżyser nie chciał komplikować relacji Sully’ego z Neytiri pod sam koniec filmu. Chociaż widzimy desperację, z jaką bohaterka próbuje uchronić swoją rodzinę, to dodatkowa przemoc, jeszcze wobec osoby, którą pomagała wychowywać, nie była potrzebna.

Przypomnijmy, że Avatar: Istota wody dostępny jest do obejrzenia na platformie Disney+.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!