Współpracownicy BioWare zagłosowali za założeniem związków zawodowych

Smolak
2022/06/07 09:20
0
0

Najprawdopodobniej w najbliższym czasie doczekamy się kolejnych tego typu sytuacji. Branżę czekać może rewolucja.

Jak donosi portal polygon.com, pracownicy działu quality assurance w Keywords Studios z kanadyjskiego Edmonton opowiedzieli się za założeniem związku zawodowego. Warto zaznaczyć, że jest to ekipa współpracująca z BioWare, a swój wkład mieli w takie projekty jak: Mass Effect: Legendary Edition, Mass Effect: Andromeda czy Anthem. Obecnie studio pomaga podczas tworzenia najnowszej odsłony serii Dragon Age.

Współpracownicy BioWare zagłosowali za założeniem związków zawodowych

Wynik głosowania był jednogłośny, każda z 16 upoważnionych osób opowiedziała się za założeniem związku. Podłożem decyzji jest chęć wywalczania sobie lepszych warunków pracy, w tym wyższych wynagrodzeń, czy lepiej płatnych nadgodzin. Dzięki zjednoczeniu pracownikom powinno udać się łatwiej osiągnąć te cele.

Ostatnio bardzo głośno było o ekipie Raven Software, która zdecydowała się na podobny krok w Activision. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie możemy doczekać się innych, podobnych decyzji wśród pracowników dużych korporacji. Może to zwiastować małą rewolucję w branży, a jakie będą jej skutki dowiemy się w przyszłości.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!