Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy oparty na wpływach współczesnej polityki?

Radosław Krajewski
2022/07/26 15:15
17
0

Showrunnerzy serialu odpowiadają na wątpliwości fanów.

Władcy Pierścieni: Pierścienii Władzy nie zabrakło podczas tegorocznego San Diego Comic-Con, na którym Amazon zaprezentował kolejny zwiastun serialu. Showrunerzy produkcji, Patrick McKay oraz John D. Payne, w ostatnich dniach udzielają wielu wywiadów, z których dowiedzieliśmy się, że platforma rozważała stworzenie historii o młodym Aragonie, czy spin-offu o Gimlim. Na łamach Total Film twórcy Pierścienii Władzy odpowiedzieli na wątpliwości fanów, według których historia serialu będzie pod silnym wpływem współczesnej polityki. McKay i Payne uspokajają, że podążyli tą samą drogę co J.R.R. Tolkien i stworzyli opowieść, która nie będzie uwzględniać aktualnych nastrojów politycznych i społecznych. Tym samym ich serial przedstawi ponadczasową historię.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy oparty na wpływach współczesnej polityki?

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy bez wpływu współczesnej polityki

To był jeden z punktów debaty Tolkiena z C.S. Lewisem, jego przyjacielem i kolegą po fachu. Bardzo ważne było dla niego, aby to, co tworzył, nie było alegorią. Nie komentował wydarzeń historycznych ze swoich lub innych czasów. Nie starał się przekazać przesłania, które przemawiałoby do współczesnej polityki. Chciał stworzyć mit, który byłby ponadczasowy i który byłby odpowiedni – użył tego słowa – w każdym okresie.

Każdy wybór, którego dokonaliśmy na każdym etapie tworzenia tego programu, polegał na tym, aby być wiernym tym aspiracjom, ponieważ tego właśnie chcemy jako widzowie. Nie chcemy dostosowywać materiału w sposób, który może wydawać się przestarzały. Dążymy do stworzenia czegoś ponadczasowego. Dlatego te książki wciąż tak bardzo przemawiają do ludzi, ponieważ tak wiele z tego, co w nich jest, nie zestarzało się nawet o dzień. A my dążymy do zrobienia tego samego. I myślę, że czujemy, że kiedy ludzie zobaczą serial i poznają kontekst historii, postaci i światów, będą odczuwali to sami.

GramTV przedstawia:

Twórcami serialu są Patrick McKay oraz John D. Payne, którzy wcześniej pracowali jako scenarzyści nad Star Trek: W nieznane. W obsadzie serialu znaleźli się: Morfydd Clark, Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Ismael Cruz Córdova, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman oraz Sara Zwangobani.

Pierwszy odcinek Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutuje na Amazon Prime Video już 2 września 2022 roku. Cały debiutancki sezon będzie liczył 8 odcinków.

Komentarze
17
Gumiaczek
Gramowicz
27/07/2022 18:08
Muradin_07 napisał:

*w rzyci jak już

I chciałym tylko zaznaczyć, że obserwuję ten temat.

Gumiaczek napisał:

Mówić chłopcowi że w żydzi mam kolor skóry tylko obrzydliwe dopasowywanie aktorów do granej roli. To nie zrozumie. Jak mówienie do ściany. Szkoda strzępić ryja. 

Autokorekta. I poprawiłbym gdyby to forum na to pozwalało. 

Muradin_07
The King of Iron Fist
27/07/2022 17:37
Gumiaczek napisał:

Mówić chłopcowi że w żydzi mam kolor skóry tylko obrzydliwe dopasowywanie aktorów do granej roli. To nie zrozumie. Jak mówienie do ściany. Szkoda strzępić ryja. 

*w rzyci jak już

I chciałym tylko zaznaczyć, że obserwuję ten temat.

Gumiaczek
Gramowicz
27/07/2022 15:03

Mówić chłopcowi że w żydzi mam kolor skóry tylko obrzydliwe dopasowywanie aktorów do granej roli. To nie zrozumie. Jak mówienie do ściany. Szkoda strzępić ryja. 

dariuszp
Gramowicz
27/07/2022 14:25
Gumiaczek napisał:

Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Mam gdzieś czy ktoś jest czarny niebieski czy w kropki bordo. Mi się nie podoba odbieganie od pierwowzoru i na siłę zmienianie wyglądu postaci. Jak np. umieszczanie afroamerykanów w roli wikingów. To po prosu nie pasuje. A dlaczego wybierają do takich ról czarnoskórych? A nie np. azjatów czy latynosów? A dlaczego białoskórzy aktorzy nie odgrywają ról czarnoskórych postaci z książek czy postaci historycznych? Właśnie o to się rozchodzi. To jest poprawność polityczna. "Mniejszość" społeczna musi być w filmie bo inaczej film zostanie zhejtowany i zwyzywany od rasizmu itd. I to moja ostatnia wiadomość nie chcę mi się tego ciągnąć i ci tego tłumaczyć jak małemu dziecku raz po raz. Dzięki za rozmowę. Narka. 

I chciałeś dobrze ale nie dałeś rady zrobić jednej wypowiedzi żeby dalej nie narzekać na osoby czarnoskóre. Eh...

Nie mam więcej pytań. Sugeruje żebyś sobie w zaciszu własnego domu spojrzał w lustro i się zastanowił.

Wyjdzie Ci to na dobrze. Zwłaszcza jak dorośniesz i nie daj boże trafisz do korporacji która będzie miała u siebie ludzi z całego świata. 

Gumiaczek
Gramowicz
27/07/2022 13:04
dariuszp napisał:

Tyle że ty krytykujesz obecność koloru skóry i w zasadzie nic więcej. I cały czas jak twierdzisz że jest inaczej to w następnej linii dalej wracasz do tego że Ci się czyjś kolor skóry nie podoba. I zawsze mówisz o tym samym kolorze skóry.

Łapki niewiele mówią. Tacy jak Ty dawali łapki w dół trailerowi Battlefield 5 tylko z tego powodu że była w nim kobieta. Ludzie też np. wystawiali niskie oceny Metro 2033 bo Excodus miał czasową wyłączność na Epicu. Wyciąganie opinii na temat reakcji tłumu jest bez sensu bo ten tłum to takie bydło co jak je czymś przestraszysz to wszyscy biegną w jednym kierunku i robią to samo.

Fanów Metro przestraszył Epic.

Fanów Battlefield 5 przestraszyła kobieta.

Ciebie straszą osoby czarnoskóre. 

Gumiaczek napisał:

To co robię to krytyka. A ty nazywasz to rasizmem. Już ci mówiłem co mi się nie podoba no ale jak grochem o ścianę. I tak pewnie tylko mi się nie podoba. To wcale nie tak że trailer ma 11mln wyświetleń z czego 360 tys. łapek i dół 73 tys. w górę. I to tylko ten jeden trailer. 

Ty chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Mam gdzieś czy ktoś jest czarny niebieski czy w kropki bordo. Mi się nie podoba odbieganie od pierwowzoru i na siłę zmienianie wyglądu postaci. Jak np. umieszczanie afroamerykanów w roli wikingów. To po prosu nie pasuje. A dlaczego wybierają do takich ról czarnoskórych? A nie np. azjatów czy latynosów? A dlaczego białoskórzy aktorzy nie odgrywają ról czarnoskórych postaci z książek czy postaci historycznych? Właśnie o to się rozchodzi. To jest poprawność polityczna. "Mniejszość" społeczna musi być w filmie bo inaczej film zostanie zhejtowany i zwyzywany od rasizmu itd. I to moja ostatnia wiadomość nie chcę mi się tego ciągnąć i ci tego tłumaczyć jak małemu dziecku raz po raz. Dzięki za rozmowę. Narka. 

dariuszp
Gramowicz
27/07/2022 10:58
Gumiaczek napisał:

To co robię to krytyka. A ty nazywasz to rasizmem. Już ci mówiłem co mi się nie podoba no ale jak grochem o ścianę. I tak pewnie tylko mi się nie podoba. To wcale nie tak że trailer ma 11mln wyświetleń z czego 360 tys. łapek i dół 73 tys. w górę. I to tylko ten jeden trailer. 

Tyle że ty krytykujesz obecność koloru skóry i w zasadzie nic więcej. I cały czas jak twierdzisz że jest inaczej to w następnej linii dalej wracasz do tego że Ci się czyjś kolor skóry nie podoba. I zawsze mówisz o tym samym kolorze skóry.

Łapki niewiele mówią. Tacy jak Ty dawali łapki w dół trailerowi Battlefield 5 tylko z tego powodu że była w nim kobieta. Ludzie też np. wystawiali niskie oceny Metro 2033 bo Excodus miał czasową wyłączność na Epicu. Wyciąganie opinii na temat reakcji tłumu jest bez sensu bo ten tłum to takie bydło co jak je czymś przestraszysz to wszyscy biegną w jednym kierunku i robią to samo.

Fanów Metro przestraszył Epic.

Fanów Battlefield 5 przestraszyła kobieta.

Ciebie straszą osoby czarnoskóre. 

Bambusek
Gramowicz
27/07/2022 09:04

"Dążymy do stworzenia czegoś ponadczasowego."

Panowie, przecież Wy stworzyliście najdroższy fanfik w historii. Odrobina pokory i samokrytyki.

Gumiaczek
Gramowicz
27/07/2022 03:46
dariuszp napisał:

Ciekawe tylko jest to że za każdym razem mówisz o poprawności politycznej to tak naprawdę się denerwujesz że zatrudnili czarnoskórego aktora. 

Nom a w Ghost in The Shell zatrudnili białą aktorkę i żeby było zabawniej - zatrudnili azjatkę żeby ją grała przed tym jak dostała ciało cyborga. Czasem studio robi głupotę bo im zależy na aktorce albo na kontrowersji. 

Ja przez ostatnie 10 lat tyle razy nie mówiłem o czarnoskórych co Ty tutaj w tej konwersacji. I za każdym razem mi mówisz że się mylę a później jak boomerang wracasz do tego samego. 

Także może się głęboko zastanów co Cię tak naprawdę denerwuje i co za tym stoi. 

Gumiaczek napisał:

To ty mi wmawiasz rasizm jak mi nawet przez myśl to słowo nie przeszło. Przeszkadza mi wpychanie poprawności politycznej wszędzie gdzie się tylko da. 

Postaci historyczne? Anna Boleyn królowa anglii grana przez czarnoskórą aktorkę.

 Wyobraź sobie serial o np. Bolesławie Chrobrym który jest grany przez azjatę czy murzyna.Gdyby czarnoskóra postać z jakiejś książki w serialu byłaby grana przez białoskórego aktora też by mi się to nie podobało. Gdzie ty tu widzisz jakiś rasizm?

To co robię to krytyka. A ty nazywasz to rasizmem. Już ci mówiłem co mi się nie podoba no ale jak grochem o ścianę. I tak pewnie tylko mi się nie podoba. To wcale nie tak że trailer ma 11mln wyświetleń z czego 360 tys. łapek i dół 73 tys. w górę. I to tylko ten jeden trailer. 

dariuszp
Gramowicz
27/07/2022 01:57
Gumiaczek napisał:

To ty mi wmawiasz rasizm jak mi nawet przez myśl to słowo nie przeszło. Przeszkadza mi wpychanie poprawności politycznej wszędzie gdzie się tylko da. 

Ciekawe tylko jest to że za każdym razem mówisz o poprawności politycznej to tak naprawdę się denerwujesz że zatrudnili czarnoskórego aktora. 

Postaci historyczne? Anna Boleyn królowa anglii grana przez czarnoskórą aktorkę.

Nom a w Ghost in The Shell zatrudnili białą aktorkę i żeby było zabawniej - zatrudnili azjatkę żeby ją grała przed tym jak dostała ciało cyborga. Czasem studio robi głupotę bo im zależy na aktorce albo na kontrowersji. 

 Wyobraź sobie serial o np. Bolesławie Chrobrym który jest grany przez azjatę czy murzyna.Gdyby czarnoskóra postać z jakiejś książki w serialu byłaby grana przez białoskórego aktora też by mi się to nie podobało. Gdzie ty tu widzisz jakiś rasizm?

Ja przez ostatnie 10 lat tyle razy nie mówiłem o czarnoskórych co Ty tutaj w tej konwersacji. I za każdym razem mi mówisz że się mylę a później jak boomerang wracasz do tego samego. 

Także może się głęboko zastanów co Cię tak naprawdę denerwuje i co za tym stoi. 

Gumiaczek
Gramowicz
26/07/2022 22:02
dariuszp napisał:

Tyle że NIKT tak NIGDY nie robił. Wygląd postaci starano się odwzorowywać tylko w wypadku postaci historycznych. Więc np. taki Freddie Mercury był grany przez aktora który go przypominał bo ciężko było by sprzedać to inaczej robiąc film o tak znanej postaci. 

W innych wypadkach prawie zawsze wygląd postaci odbiegał od aktora bo nie masz tylko dobrych aktorów żeby przebierać i dopasowywać gęstość brwi.

I to nie jest zmyślony rasizm bo piszczysz przez cały czas tylko o kolor skóry i tylko o jeden kolor skóry i zawsze jak widzę Twoje wypowiedzi to zawsze czepiasz się tego samego koloru skóry.

Co może sugerować że może czas spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na pytanie co tak naprawdę Tobą kieruje. Może właśnie po prostu Ci ten kolor skóry przeszkadza. 

Gumiaczek napisał:

Gdyby tak się zdarzyło raz czy dwa to nikt by się nie czepiał. Ale po to się na czymś wzorujesz żeby zrobić to jak najbardziej zbliżone do oryginału. Kolor włosów, wzrost, wiek, płeć, rasę, kolor skóry, głos. Nawet dzieci odgrywające jasełka to wiedzą i starają się to robić jak najlepiej. Gdyby nie podpisywali tego "Władca Pierścieni" tylko stworzyli swoje własne uniwersum to niech robią co chcą. A tak to przeinaczają pierwowzór który niby adoptują. Po to są właśnie castingi żeby znaleźć aktora który pasowałby do postaci. Nie doszukuj się proszę jakiegoś zmyślonego rasizmu tam gdzie go nie ma. 

To ty mi wmawiasz rasizm jak mi nawet przez myśl to słowo nie przeszło. Przeszkadza mi wpychanie poprawności politycznej wszędzie gdzie się tylko da. Postaci historyczne? Anna Boleyn królowa anglii grana przez czarnoskórą aktorkę. Wyobraź sobie serial o np. Bolesławie Chrobrym który jest grany przez azjatę czy murzyna.Gdyby czarnoskóra postać z jakiejś książki w serialu byłaby grana przez białoskórego aktora też by mi się to nie podobało. Gdzie ty tu widzisz jakiś rasizm?

dariuszp
Gramowicz
26/07/2022 21:49
Gumiaczek napisał:

Gdyby tak się zdarzyło raz czy dwa to nikt by się nie czepiał. Ale po to się na czymś wzorujesz żeby zrobić to jak najbardziej zbliżone do oryginału. Kolor włosów, wzrost, wiek, płeć, rasę, kolor skóry, głos. Nawet dzieci odgrywające jasełka to wiedzą i starają się to robić jak najlepiej. Gdyby nie podpisywali tego "Władca Pierścieni" tylko stworzyli swoje własne uniwersum to niech robią co chcą. A tak to przeinaczają pierwowzór który niby adoptują. Po to są właśnie castingi żeby znaleźć aktora który pasowałby do postaci. Nie doszukuj się proszę jakiegoś zmyślonego rasizmu tam gdzie go nie ma. 

Tyle że NIKT tak NIGDY nie robił. Wygląd postaci starano się odwzorowywać tylko w wypadku postaci historycznych. Więc np. taki Freddie Mercury był grany przez aktora który go przypominał bo ciężko było by sprzedać to inaczej robiąc film o tak znanej postaci. 

W innych wypadkach prawie zawsze wygląd postaci odbiegał od aktora bo nie masz tylko dobrych aktorów żeby przebierać i dopasowywać gęstość brwi.

I to nie jest zmyślony rasizm bo piszczysz przez cały czas tylko o kolor skóry i tylko o jeden kolor skóry i zawsze jak widzę Twoje wypowiedzi to zawsze czepiasz się tego samego koloru skóry.

Co może sugerować że może czas spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na pytanie co tak naprawdę Tobą kieruje. Może właśnie po prostu Ci ten kolor skóry przeszkadza. 

Gumiaczek
Gramowicz
26/07/2022 21:17
dariuszp napisał:

Wpadłeś na pomysł że jeżeli rasa postaci nie ma znaczenia to po prostu wybiorą najlepszego aktora niezależnie od rasy? No bo jak kolor skóry postaci się zmieni to co? Absolutnie nic 99% czasu.

Gdybyś robił film o drugiej wojnie światowej i połowa nazistów była by czarnoskóra to wtedy takie oburzenie rozumiem bo kolor skóry nie pasuje do kontekstu ale w jakiejś tam opowieści fantasy? Naprawdę nie ma to znaczenia.

Więc nie - nie zmieniają postaci dlatego że jest biała bo gdyby to był jedyny powód to by zmienili wszystkie bo najwyraźniej to oni są rasistami którym przeszkadzają biali ludzie.

Ale jak chodzi o jakąś tam postać bo znaleźli pasującego aktora to Twoja teoria nie trzyma się kupy no bo co z resztą? 

Gumiaczek napisał:

Jeśli w książce na której rzekomo się tak bardzo wzorowali. Jest opis postaci gdzie porównują cerę do bladych kości czy białych pereł. A w serialu dostajemy ciemnoskórą postać. To co to ma być?  Czy to nie jest właśnie ten magiczny rasizm o którym tak głośno ostatnio? Zmieniają postać tylko dlatego że jest biała? Jeśli takiej błahostki nie potrafią zrobić to jak można brać ich na poważnie? Równie dobrze kobiece role mogą odrywać mężczyźni i na odwrót. Dla mnie to jest kolejne hańbienie dobrego i znanego tytułu i tyle. 

Gdyby tak się zdarzyło raz czy dwa to nikt by się nie czepiał. Ale po to się na czymś wzorujesz żeby zrobić to jak najbardziej zbliżone do oryginału. Kolor włosów, wzrost, wiek, płeć, rasę, kolor skóry, głos. Nawet dzieci odgrywające jasełka to wiedzą i starają się to robić jak najlepiej. Gdyby nie podpisywali tego "Władca Pierścieni" tylko stworzyli swoje własne uniwersum to niech robią co chcą. A tak to przeinaczają pierwowzór który niby adoptują. Po to są właśnie castingi żeby znaleźć aktora który pasowałby do postaci. Nie doszukuj się proszę jakiegoś zmyślonego rasizmu tam gdzie go nie ma. 

dariuszp
Gramowicz
26/07/2022 21:04
Gumiaczek napisał:

Jeśli w książce na której rzekomo się tak bardzo wzorowali. Jest opis postaci gdzie porównują cerę do bladych kości czy białych pereł. A w serialu dostajemy ciemnoskórą postać. To co to ma być?  Czy to nie jest właśnie ten magiczny rasizm o którym tak głośno ostatnio? Zmieniają postać tylko dlatego że jest biała? Jeśli takiej błahostki nie potrafią zrobić to jak można brać ich na poważnie? Równie dobrze kobiece role mogą odrywać mężczyźni i na odwrót. Dla mnie to jest kolejne hańbienie dobrego i znanego tytułu i tyle. 

Wpadłeś na pomysł że jeżeli rasa postaci nie ma znaczenia to po prostu wybiorą najlepszego aktora niezależnie od rasy? No bo jak kolor skóry postaci się zmieni to co? Absolutnie nic 99% czasu.

Gdybyś robił film o drugiej wojnie światowej i połowa nazistów była by czarnoskóra to wtedy takie oburzenie rozumiem bo kolor skóry nie pasuje do kontekstu ale w jakiejś tam opowieści fantasy? Naprawdę nie ma to znaczenia.

Więc nie - nie zmieniają postaci dlatego że jest biała bo gdyby to był jedyny powód to by zmienili wszystkie bo najwyraźniej to oni są rasistami którym przeszkadzają biali ludzie.

Ale jak chodzi o jakąś tam postać bo znaleźli pasującego aktora to Twoja teoria nie trzyma się kupy no bo co z resztą? 

Gumiaczek
Gramowicz
26/07/2022 18:22
dariuszp napisał:

Ciekawe że akurat wymieniłeś czarnoskórych aktorów. 

Przypominasz mi wielu takich co np. mówią że serial jest "polityczny" bo główną postać gra kobieta albo osoba czarnoskóra. 

Wpadłeś na pomysł że po prostu czarnoskóry aktor wziął udział w castingu i wypadł najlepiej? 

I co, mają wziąć kogoś gorszego żeby się Tobie kolor skóry zgadzał z Twoim wyobrażeniem jak świat powinien wyglądać? 

Bo brzmisz trochę jak typowy rasista...

Gumiaczek napisał:

Ale bełkot i kłamstwa. Już to widzę jak by to było gdyby w serialu zabrakło czarnoskórych aktorów. Ale pomijając już sam szajs związany z polityką. To trailer pokazał nam naprawdę paskudne postacie. Już mało popularne teatry mają lepsze stroje i charakterystykę.https://www.youtube.com/watch?v=iqh0cho4NR8&ab_channel=DRWALR%C4%99baj%C5%82o

Jeśli w książce na której rzekomo się tak bardzo wzorowali. Jest opis postaci gdzie porównują cerę do bladych kości czy białych pereł. A w serialu dostajemy ciemnoskórą postać. To co to ma być?  Czy to nie jest właśnie ten magiczny rasizm o którym tak głośno ostatnio? Zmieniają postać tylko dlatego że jest biała? Jeśli takiej błahostki nie potrafią zrobić to jak można brać ich na poważnie? Równie dobrze kobiece role mogą odrywać mężczyźni i na odwrót. Dla mnie to jest kolejne hańbienie dobrego i znanego tytułu i tyle. 

dariuszp
Gramowicz
26/07/2022 17:38
Gumiaczek napisał:

Ale bełkot i kłamstwa. Już to widzę jak by to było gdyby w serialu zabrakło czarnoskórych aktorów. Ale pomijając już sam szajs związany z polityką. To trailer pokazał nam naprawdę paskudne postacie. Już mało popularne teatry mają lepsze stroje i charakterystykę.https://www.youtube.com/watch?v=iqh0cho4NR8&ab_channel=DRWALR%C4%99baj%C5%82o

Ciekawe że akurat wymieniłeś czarnoskórych aktorów. 

Przypominasz mi wielu takich co np. mówią że serial jest "polityczny" bo główną postać gra kobieta albo osoba czarnoskóra. 

Wpadłeś na pomysł że po prostu czarnoskóry aktor wziął udział w castingu i wypadł najlepiej? 

I co, mają wziąć kogoś gorszego żeby się Tobie kolor skóry zgadzał z Twoim wyobrażeniem jak świat powinien wyglądać? 

Bo brzmisz trochę jak typowy rasista...

Gumiaczek
Gramowicz
26/07/2022 16:09

Ale bełkot i kłamstwa. Już to widzę jak by to było gdyby w serialu zabrakło czarnoskórych aktorów. Ale pomijając już sam szajs związany z polityką. To trailer pokazał nam naprawdę paskudne postacie. Już mało popularne teatry mają lepsze stroje i charakterystykę.https://www.youtube.com/watch?v=iqh0cho4NR8&ab_channel=DRWALR%C4%99baj%C5%82o

wolff01
Gramowicz