Władca Pierścieni od Amazonu mogła być opowieścią o młodym Aragornie lub Gimlim

Radosław Krajewski
2022/07/25 14:45

Platforma rozważała różne historie dla swojego serialu osadzonego w Śródziemiu.

Wielkimi krokami zbliża się premiera Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy. Z okazji San Diego Comic-Con Amazon Prime Video udostępnił kolejny zwiastun serialu. Epicka historia rozgrywająca się w Drugiej Erze mogła zostać zastąpiona inną produkcją. Platforma dała scenarzystom wolną rękę, którzy opracowali zarysy opowieści o młodości Aragorna, czy Gimliego. O pomysłach na inne historie opowiedział twórca serialu, J.D. Payne.

Władca Pierścieni od Amazonu mogła być opowieścią o młodym Aragornie lub Gimlim

Władcy Pierścieni – Amazon rozważał różne pomysły na historię swojego serialu

Kiedy rozpoczęliśmy pracę, powiedziano nam, że są dosłownie dziesiątki innych ludzi, którzy również rzucali swoimi pomysłami. Wszyscy przychodzili z różnymi rzeczami. Amazon kupił prawa do trylogii, Hobbita i innych tytułów ze Śródziemia. Powiedzieli, że pole jest szerokie – każda historia w tym opowieść o młodym Aragornie, czy spin-off o Gimlim, każda tego typu fabuła.

Chcieli stworzyć coś, co wydawałoby się godne Tolkiena. I jak naprawdę o tym myśleliśmy, przejrzeliśmy materiały i zobaczyliśmy różne rodzaje opowieści – tę historię Drugiej Ery, czyli Czarnego Pana Saurona i Upadku Numenoru oraz walki z Sauronem na Górze Przeznaczenia... Ten łuk głównych wydarzeń Drugiej Ery wydawał się tak niesamowitą, nieopowiedzianą fabułą. […] Ośmielę się powiedzieć, że jeśli coś „kliknęło”, to jest to, że historie są dobre, ponieważ pochodzą od niego.

GramTV przedstawia:

Na pewno wielu fanów Władcy Pierścieni z radością przyjęłoby serialowe lub filmowe spin-offy przedstawiające losy znanych i lubianych bohaterów sprzed wydarzeń z Drużyny Pierścienia. Niewykluczone, że Amazon pokusi się o rozbudowę swojego uniwersum pobocznymi produkcjami. Wszystko jednak zależy od przyjęcia i oglądalności głównej produkcji oraz chęci subskrybentów platformy na obejrzenie kolejnych produkcji ze Śródziemia.

Twórcami serialu są Patrick McKay oraz John D. Payne, którzy wcześniej pracowali jako scenarzyści nad Star Trek: W nieznane. W obsadzie serialu znaleźli się: Morfydd Clark, Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Ismael Cruz Córdova, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi,, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman oraz Sara Zwangobani.

Pierwszy odcinek Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutuje na Amazon Prime Video już 2 września 2022 roku. Cały debiutancki sezon będzie liczył 8 odcinków.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!