Windows 365 powstaje. Microsoft udostępni Windowsa 10 w chmurze

Maria Wawrzyniak
2021/07/16 20:00

Amerykańska korporacja ujawniła swoją nową usługę o nazwie Windows 365. Dzięki niej system Windows 10 będzie dostępny na dowolnym urządzeniu w ramach chmury.

Przedstawiciele korporacji Microsoft oficjalnie ujawnili (podajemy za serwisem The Verge) Windows 365 – usługę pozwalającą korzystać z systemu operacyjnego Windows 10 na dowolnym urządzeniu bez konieczności instalacji poprzez strumieniowanie z serwerów rozproszonych. Jak głosi opis na oficjalnej stronie projektu, użytkownicy będą mogli bezpiecznie przesyłać strumieniowo swoje środowisko systemu Windows wraz z aplikacjami, zawartością i ustawieniami z chmury firmy Microsoft na dowolne urządzenie.

Usługa ma zostać udostępniona już 2 sierpnia bieżącego roku. Jest przeznaczona głównie do zastosowań biurowych oraz biznesowych, a w przyszłości oprócz Windowsa 10 ma objąć także Windowsa 11. Jak czytamy dalej, Windows 365 łączy możliwości i zabezpieczenia chmury ze wszechstronnością i prostotą komputera, aby ułatwić zespołom i organizacjom bardziej elastyczne i produktywne działanie. Microsoft zapewnia, że jest to usługa prosta, wydajna oraz bezpieczna, którą bez problemu dostosujemy do swoich potrzeb i będziemy mogli bezpiecznie obsługiwać pracowników hybrydowych.

GramTV przedstawia:

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!