Możecie już zacząć testować Windowsa 11. Insider Preview dostępne

Maria Wawrzyniak
2021/06/30 20:45
3
0

Przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali o udostępnieniu pierwszej wersji systemu Windows 11 w ramach programu Windows Insider.

Microsoft udostępnił niedawno (podajemy za serwisem Polygon) pierwszą wersję testową systemu Windows 11 w ramach programu Windows Insider. Tym samym wszyscy zainteresowani, którzy biorą w tym programie udział – mogą również do niego się zapisać w każdej chwili – mogą już pobierać Preview build 22000.51 na kanale deweloperskim. Warto przy tym jednak pamiętać, że kanał deweloperski (Dev channel) oferuje najwcześniejsze wersje oprogramowania, przez co mogą wystąpić niedociągnięcia, zaś użytkownicy mogą doświadczyć słabej stabilności. Aktualizacja zostaje pobrana normalnie, czyli przez Windows Update.

Możecie już zacząć testować Windowsa 11. Insider Preview dostępne

GramTV przedstawia:

Aby dołączyć do programu Windows Insider należy udać się do ustawień systemu, wybrać opcję Aktualizacja i zabezpieczenia, wybrać Niejawny program testów systemu Windows i w kolejnych krokach kliknąć Rozpocznij, a następnie postępować według instrukcji. Pamiętajcie, że nowa wersja Windowsa 11 jest dostępna wyłącznie na kanale deweloperskim. Jeśli zaś nie spodoba Wam się testowanie systemu, możecie w każdej chwili zrezygnować z uczestnictwa w programie. Sprzęt musi spełniać wymagania.

Komentarze
3
wladek616
Gramowicz
01/07/2021 11:32
Gregario napisał:

https://www.gram.pl/news/microsoft-rozwaza-wsparcie-windows-11-dla-procesorow-intel-7-gen-i-amd-ryzen-1 To nie było takie trudne, a nie jestem żadnym superbohaterem.

Bije się w pierś, pominąłem tego newsa na Gramie. 

Gregario
Gramowicz
01/07/2021 05:45
Mnie to w sumie ciekawi, czy z pozoru zabawna informacja, którą przeczytałem parę dni temu o tym, że W11 ma wymusić (w przeciągu paru lat) posiadanie kamerek we wszystkich niedesktopowych komputerach, okaże się prawdziwa. Jeśli tak, to aż chce się instalować taki OS.
wladek616 napisał:

Do tego od wczoraj wiadomo, że MS być może dołączy siódmą generację procków od Intela do oficjalnie obsługiwanych, o tym nic nie piszecie.

https://www.gram.pl/news/microsoft-rozwaza-wsparcie-windows-11-dla-procesorow-intel-7-gen-i-amd-ryzen-1 To nie było takie trudne, a nie jestem żadnym superbohaterem.

wladek616
Gramowicz
30/06/2021 23:52

Nie żeby coś, ale news spóźniony o trzy dni. Plus "Sprzęt musi spełniać wymagania.", wcale nie musi, aktualizacja systemu do Win11 zainstalowała mi się bez problemu na niewspieranym CPU od Intela, Microsoft informował (polecam stronę dla użytkowników Insider Preview), że istnieje możliwość instalacji nawet gdy sprzęt jest poniżej minimalnych wymagań. Do tego od wczoraj wiadomo, że MS być może dołączy siódmą generację procków od Intela do oficjalnie obsługiwanych, o tym nic nie piszecie.