Windows 11 w końcu otrzymuje natywną obsługę RAR

Krzysztof Żołyński
2023/05/24 10:00
1
0

Użytkownicy Windows 11 mogą w końcu pożegnać aplikacje do kompresji zewnętrznych producentów. RAR został zintegrowany z systemem.

W trakcie konferencji deweloperów Microsoft Build prym wiodła oczywiście sztuczna inteligencja, co jest oczywiście niezwykle interesującym tematem. Jednak był także czas na kilka przyziemnych i bardzo ważnych spraw. Jedną z nich była zapowiedź aktualizacji dla użytkowników Windows 11. Ten system operacyjny w końcu otrzymuje natywną obsługę RAR, kończąc czasy panowania zewnętrznych firm, takich jak WinRAR.

Windows 11 w końcu otrzymuje natywną obsługę RAR

Jest to rozwiązanie typu open source oparte na wieloformatowym projekcie liarchive. Microsoft twierdzi, że oferuje to nie tylko natywną opcję obsługi plików RAR, ale także dodatkowe formaty, takie jak tar, 7-zip, gz i wiele innych. Akcentowana jest również „ulepszona funkcjonalność” w zakresie kompresji w porównaniu z aplikacjami innych firm.

Windows 11 w końcu otrzymuje natywną obsługę RAR

Nie podano oficjalnej daty premiery tej funkcji, ale Windows 11 otrzyma jutro solidną aktualizację z obsługą Bluetooth LE i nie tylko, więc może znajdzie się tam również RAR.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
24/05/2023 20:35

A otrzyma rozpakowywanie plików składających się z wielu części, opcję wyświetlania komentarzy w pliku, czy wreszcie wybór stopnia kompresji? Nie? To ja podziękuję, tak samo jak wbudowaną"obsługę" pdf przez edge czy plikow mkv przez aplikację filmy i zdjęcia XD