Wielkie zamieszanie wokół Black Adam. Dwayne Johnson celowo oszukał Warner Bros?

Radosław Krajewski
2022/12/13 14:30
1
0

Klapa czy kasowy hit? To tylko Warner Bros wie… albo też nie.

Już 16 grudnia na HBO Max zadebiutuje Black Adam, czyli najnowsze superwidowisko od DC Comics. Film nie poradził sobie najlepiej w kinach, zarabiając jedynie 389,1 mln dolarów na całym świecie. Z tego powodu branżowi eksperci spodziewali się finansowej klapy, która przyniesie Warner Bros. od 50 do nawet 100 mln dolarów strat. Innego zdania jest Anthony D'Alessandro z serwisu Deadline, który podzielił się szczegółowymi wyliczeniami, z których wynika, że Black Adam w rzeczywistości może zarobić nawet 52 mln USD. Okazuje się, że zaprezentowane dane mogą być nieprawdziwe i jak informuje serwis Puck, miały one pochodzić od ekipy PR-owej Dwayne’a Johnsona.

Wielkie zamieszanie wokół Black Adam. Dwayne Johnson celowo oszukał Warner Bros?

Black Adam – Dwayne Johnson celowo oszukał Warner Bros. w sprawie sukcesu filmu?

Matt Belloni z Puck ujawnił, że “kilku dyrektorów Warner Bros.” uważa, że raport Deadline jest nieprawdziwy. Redaktor nazwał artykuł „pełnym fałszywych założeń” i „jedną z najgłupszych historii wszechczasów” , wątpiąc, czy Black Adam będzie w stanie osiągnąć takie wyniki ze sprzedaży filmu na VOD i praw telewizyjnych, jakich oczekuje Dwayne Johnson i jego ekipa. The Rock chętnie podzielił się artykułem Deadline w mediach społecznościowych, jednocześnie dodając, że spodziewa się zysków sięgających nawet 72 mln dolarów.

GramTV przedstawia:

Belloni uważa również, że podane koszty na promocję i marketing Black Adam w wysokości 100 milionów dolarów są mylące. Wskazał także, że prawie wszystkie blockbustery ostatecznie się zwracają, ale to nie oznacza, że przynoszą jakiekolwiek zyski.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
13/12/2022 14:41

Tekst o niczym