Wielkie porównanie GTA V. Zestawienie oprawy graficznej na wszystkich platformach

Radosław Krajewski
2022/05/09 18:00
0
0

A przy okazji niemal dziesięcioletnia podróż przez zmiany w grafice.

Prawie dwa miesiące temu zadebiutowała next-genowa wersja Grand Theft Auto V. Tym samym popularna gra Rockstara zyskała kolejną wersję, tym razem dedykowaną PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Produkcja na konsolach mogła wreszcie pochwalić się jakością grafiki, która tylko trochę ustępuje tej znanej z komputerów osobistych. Poniższe porównanie wszystkich wersji GTA V pokazuje, jak na przestrzeni lat zmieniała się grafika w tym tytule.

Wielkie porównanie GTA V. Zestawienie oprawy graficznej na wszystkich platformach

Gdy na konsolach PlayStation 3 i Xboksie 360 gra chodziła w rozdzielczości 720p w niestałych 30 klatkach na sekundę, kolejna wersja tym razem przeznaczona dla ósmej generacji konsol zapewniła nie tylko lepszą jakość grafiki, ale również rozdzielczość 1080p. Dopiero najnowsze sprzęty od Microsoftu i Sony zapewniają rozgrywkę nawet w 4K w 30 FPS-ach lub w rozdzielczości 1440p z 60 FPS-ach. Tego problemu od dawna nie mają komputery osobiste, na których bez przeszkód można odpalić GTA V w 4K z 60 FPS-ami z ustawieniami ultra.

GramTV przedstawia:

Na materiale przygotowanym przez ElAnalistaDeBits zobaczymy porównanie na jednym ekranie tych samych scen na łącznie ośmiu platformach. Jest to nie tylko niezwykle ciekawe zestawienie, ale również podróż przez rozwój oprawy graficznej na przykładzie jednej gry. Różnice między pierwotną wersją a najnowszą, czy tą wydaną w 2015 roku na PC są ogromne i pokazują, że niektóre gry można graficznie odświeżać przez długie lata. Wideo zobaczycie poniżej.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!