Wielki hit sprowadzi na Netflixa kłopoty? Platforma pozwana na 170 mln dolarów

Radosław Krajewski
2024/06/07 18:00
1
0

Kobieta będąca pierwowzorem serialowej bohaterki żąda od Netflixa zadośćuczynienia w wysokości aż 170 mln dolarów.

Reniferek może drogo kosztować Netflixa. Serial opowiadający o prawdziwych przygodach Richarda Gadda ze stalkerką, która niszczyła mężczyźnie życie, osiągnął ogromny sukces. Po ośmiu tygodniach brytyjska produkcja nadal utrzymuje się na liście dziesięciu najpopularniejszych anglojęzycznych seriali Netflixa. To jeden z najchętniej oglądanych tytułów tego roku platformy streamingowej, chociaż przed premierą nie zapowiadało się na aż taki hit. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z wielkiego sukcesu seriali i „prawdziwa Martha” postanowiła walczyć ze zniesławieniem i pozwała Netflix, żądając odszkodowania pieniężnego w wysokości co najmniej 170 mln dolarów.

Reniferek
Reniferek

Netflix pozwany za Reniferka przez “prawdziwą Marthę”

Fiona Harvey publicznie oświadczyła, że postać Marthy jest na niej wzorowana. Chcąc walczyć o swoje dobre imię, zarzuca firmie zniesławienie, umyślne wywoływanie niepokoju emocjonalnego, zaniedbanie i naruszenie jej praw do wizerunku. Pozew został złożony w czwartek w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Centralnego Okręgu Kalifornii.

Kłamstwa, które opowiadali na temat Harvey ponad 50 milionom ludzi na całym świecie, obejmują między innymi to, że Harvey jest dwukrotnie skazaną prześladowczynią, skazaną na pięć lat więzienia, oraz że dopuściła się napaści na tle seksualnym na Gaddzie. Oskarżeni opowiadali te kłamstwa i nigdy nie przestali, ponieważ była to lepsza historia niż prawda, a dzięki takim opowieściom zarabiano pieniądze.

W wyniku kłamstw, nadużyć i całkowicie lekkomyślnego postępowania oskarżonych życie Harvey zostało zrujnowane. Netflix i Gadd zniszczyli jej reputację, charakter i życie – czytamy w pozwie.

Netflix wydał w tej sprawie krótkie oświadczenie. Platforma twierdzi, że Richard Gadd miał prawo do opowiedzenia swojej historii i stają w obronie własnej oraz twórcy serialu.

Zamierzamy stanowczo bronić tej sprawy i stać w obronie prawa Richarda Gadda do opowiedzenia swojej historii - przyznał Netflix w oświadczeniu.

GramTV przedstawia:

Przedstawiciele komika i aktora nie odpowiedzieli na komentarz w tej sprawie. Co istotne, sam Gadd nie jest wymieniony jako jeden z oskarżonych w pozwie Harvey.

Reniferek opowiada historię opartą na faktach, którą doświadczył komik Richard Gadd. Wciela się on w Donny’ego Dunna, prostego barmana, który marzy o zaistnieniu na scenie komediowej. Pewnego dnia przypadkowo poznaje starszą od niego Marthę, która podaje się za prawniczkę. Kobieta spędza coraz więcej czasu w barze, poznając Donny’ego, z którym wyraźnie flirtuje. Mężczyzna początkowo daje się wciągnąć w tę relację, czego szybko pożałuje. Donny dowiaduje się, że Martha jest stalkerką, która nie jest do końca osobą, za którą się podaje.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
08/06/2024 20:33

Jak dla mnie to tacy ludzie swoim zachowaniem sami zrzekają się swoich praw. skoro napastują innych to czemu ich nie wolno? Niestety obecny system prawny daje takie same prawa przestępcom. Być może w przyszłości wyrok będzie pewnych praw pozbawiał.