Wielka niespodzianka dla fanów anime. Premiera Ghost in the Shell 2.0 na Amazon Prime Video

Krzysztof Żołyński
2023/11/08 17:30
1
1

Amazon tym razem zaskoczył fanów anime, a w szczególności Ghost in the Shell. W zbiorach streamera pojawiła się odnowiona wersja tego kultowego widowiska.

Fani Ghost in the Shell z pewnością doskonale pamiętają, że Ghost in the Shell trafiło na ekrany w 1995 roku. Od tamtego czasu zyskało status kultowego filmu i obejrzały je miliony widzów na całym świecie. Platforma Prime Video postanowiła zrobić im wielką niespodziankę. Po cichu dorzuciła wersję odświeżoną tego hitu, która otrzymała tytuł Ghost in the Shell 2.0 i już jest dostępna w zasobach streamera.

Wielka niespodzianka dla fanów anime. Premiera Ghost in the Shell 2.0 na Amazon Prime Video

Premiera Ghost in the Shell 2.0 na Amazon Prime Video

Film z 1995 roku powstał na podstawie mangi, której autorem jest Masamune Shirowa. Za reżyserię odpowiada Mamoru Oshii.

Ghost in the Shell powraca w odświeżonej wersji

GramTV przedstawia:

Film nie jest nową produkcją, bo powstał w 2008 roku, kiedy zdecydowano się na stworzenie odświeżonej wersji tej kultowej historii. Dzięki upływowi lat realizatorzy mogli pozwolić sobie na stworzenie wielu scen całkowicie od nowa, wykorzystując nowsze techniki animacji. Jako tła użyto odświeżonej muzyki zrealizowanej przez Kenjiego Kawaia. W każdym razie film dopiero teraz trafił do globalnej dystrybucji i dzięki streamingowi jest dostępny również w naszym kraju.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
08/11/2023 23:15

Jako że film ma 27 lat to wielu z Was nawet nie żyło jak on wychodził. Ghost in the Shell 2.0 to nie jest sequel mimo że tytuł może Wam coś takiego sugerować. To wersja 2.0. Ten typ nazewnictwa stosują programiści aplikacji. 

Czym jest 2.0? A no przerobili kilka scen z filmu na CGI. I tylko kilka. Jeszcze by to miało sens gdyby cały film był CGI ale parę scen to już lekka kupa bo odstają od reszty okropnie. 

Osobiście wolę oryginał który dobrze wygląda nawet dzisiaj i którego każda scena ma jednakowy styl.