Wielka metamorfoza Pierce'a Brosnana do roli w filmie The Last Rifleman

Krzysztof Żołyński
2023/11/04 14:00
1
0

Pierce Brosnan w roli byłego wojskowego, weterana II wojny światowej. W sieci pojawił się zwiastun filmu The Last Rifleman.

The Last Rifleman to nowy brytyjski dramat, w którym poznajemy losy weterana II wojny światowej, który ucieka z domu opieki w Irlandii Północnej i wybiera się w długą i niełatwą podróż do Francji, żeby wziąć udział w obchodach 75. rocznicy lądowania Aliantów w Normandii. Sędziwy mężczyzna decyduje się na trudną, ale bardzo inspirującą wyprawę, w trakcie której musi zmierzyć się nie tylko ze słabościami fizycznymi, ale także demonami przeszłości.

Wielka metamorfoza Pierce'a Brosnana do roli w filmie The Last Rifleman

Centralną postacią opowieści jest Artie Crawford (Pierce Brosnan), weteran II wojny światowej z Irlandii Północnej, który w 75. rocznicę lądowania w Normandii postanawia uciec ze swojego domu opieki i wyrusza w żmudną, ale inspirującą podróż przez Irlandię do Francji, aby złożyć ostatni hołd swojemu najlepszemu przyjacielowi.

The Last Rifleman dołącza do grona brytyjskich filmów patriotycznych, opowieściach o weteranach wojennych i ich losach, a czasami traumie jaką przeżywali po zakończeniu wojny. Mimo dumy ze zwycięstwa, ciężko było im często pogodzić się ze śmiercią przyjaciół i okropieństwami, których byli świadkami. Nowy film z Brosnanem jest utrzymany w podobnym klimacie co zrealizowany niedawno Great Escaper z Michaelem Caine’em.

W filmie występują Pierce Brosnan, Clemence Poesy, John Amos, Jürgen Prochnow, Claire Rafferty i Desmond Eastwood.

GramTV przedstawia:

Ostatni strzelec wyreżyserowany jest przez irlandzkiego pisarza/reżysera filmowego Terry'ego Loane'a. Scenariusz napisał Kevin Fitzpatrick. Producentami są Katy Jackson i John Leslie.

Brytyjska premiera filmu odbędzie się 5 listopada 2023 r, a następnie będzie trafiał do streamingów w innych regionach Europy.

Zwiastun i plakat filmu The Last Rifleman

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
04/11/2023 22:19

On jest naturalnie siwy i ma 70 lat na karku. To już dziadek. Chyba zapomnieliście ile lat temu Bond z nim był.

Goldeneye jest z 1997 roku. Wielu czytelników gram.pl pewnie nawet się nie urodziło.

Także nic specjalnego. Ot wystarczy mniej makijażu i dziadek wygląda jak dziadek.