Wiedźmin 3: Dziki Gon z niewielkim patchem. Poprawa wydajności konkretnych GPU

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/23 21:30

CD Projekt RED wypuściło niewielką aktualizację dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która poprawia wydajność na kartach graficznych GeForce RTX serii 40.

Na samym początku ubiegłego tygodnia gra Wiedźmin 3: Dziki Gon doczekała się całkiem sporej aktualizacji z numerem 4.02. Szybko okazało się, że patch nie rozwiązał wielu ważnych problemów, o czym informowaliśmy w osobnej wiadomości. Dziś udostępniono kolejną łatkę, aczkolwiek niewielką, bo skierowaną do posiadaczy konkretnych kart graficznych.

Wiedźmin 3: Dziki Gon z niewielkim patchem. Poprawa wydajności konkretnych GPU

Wiedźmin 3: Dziki Gon – niewielka aktualizacja dla posiadaczy kart GeForce RTX z serii 40

Jak poinformowano na oficjalnym profilu marki na Twitterze, aktualizacja dotyczy graczy posiadających karty graficzne NVIDIA GeForce RTX z serii 40 i korzystających z technologii DLSS 3. Według deweloperów po zainstalowaniu łatki mamy oczekiwać poprawy stabilności gry.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Wielu graczy słusznie zauważa, iż podobny patch powinien zostać udostępniony również dla starszych układów, chociażby z serii RTX 30 czy RTX 20. Cóż, miejmy nadzieję, że CD Projekt RED ma to na uwadze.

Przypomnijmy jeszcze, że pierwotnie gra Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutowała na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w maju 2015 roku (nieco później na Nintendo Switch).

Komentarze
1
ZubenPL
Gramowicz
24/03/2023 00:02

​Wielu graczy słusznie zauważa, iż podobny patch powinien zostać udostępniony również dla starszych układów, chociażby z serii RTX 30 czy RTX 20. Cóż, miejmy nadzieję, że CD Projekt RED ma to na uwadze. xD Niby w jaki sposób ten patch poprawia jedynie generator klatek który jest funkcją działającą tylko na RTX 4000 nic innego nie zmienia.