VergeWorld – polska roguelite’owa ścigałka w stylu retro zadebiutuje w tym roku

Smolak
2022/06/11 11:00
0
0

Ma być dynamiczne i efektownie. Demo pojawi się już wkrótce.

VergeWorld to propozycja od rodzimego studia Bad Bones. Twórcy podzieli się swoją produkcją, publikując jej debiutancki trailer. Gra pojawi się na rynku jesienią i będzie dostępna na PC. Jeśli materiał zachęcił Was do sprawdzenia tego tytułu, to już wkrótce, bo 13 czerwca, otrzymacie możliwość przetestowania darmowego demo.

Co ciekawe według pierwotnego pomysłu VergeWorld było tworzone z myślą o komputerach Amiga i konsoli Sega Genesis. W trakcie produkcji twórcy zdecydowali się jednak uczynić z tego fanowskiego projektu pełnoprawną grę. Warto zaznaczyć, że ta naprawdę oldschoolowa wersja ciągle powstaje. A jeśli chcecie ją przetestować, to wersje prototypowe są dostępne za darmo tutaj.

VergeWorld to dynamiczna gra wyścigowa mocno romansująca z gatunkiem roguelite. Przemierzając proceduralnie generowane trasy, zmierzymy się z masą zręcznościowych wyzwań wymagających sprawnych palców i celnego oka. Wykonując kolejne zadania oraz zbierając zasoby, zagwarantujemy sobie postęp w naszych staraniach. Oprawa audiowizualna utrzymana została w stylu retro, co nadaje grze unikatowego sznytu.

W grze VergeWorld wysoka grywalność łączy się z nostalgicznym klimatem retro - grafiką 3D w stylu PSX-a, pixelartowymi ekranami fabularnymi, 16-bitową muzyką i ścieżką dźwiękową w stylu synthwave.

Najważniejsze, wyróżnione przez twórców, cechy gry:

  • After Burner spotyka Wipeout, zbija piątkę z Mandalorianinem i podaję rękę Mad Maxowi.
  • Proceduralnie generowane poziomy i walki z bossami inspirowane grą Returnal
  • Szybkie wyścigi bojowe z widokiem z trzeciej osoby w trybie bullet hell
  • Wysoce konfigurowalny arsenał statków
  • 3 obce biomy do zwiedzenia
  • Grafika 3D z epoki PSX z elementami pixel artu i odrobiną nowoczesnej inspiracji
  • Nostalgiczne 16-bitowe utwory zmieszane z synthwave'ową ścieżką dźwiękową.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!