Unity zmieni właściciela za ogromne pieniądze? Padła propozycja kupna

Mikołaj Ciesielski
2022/08/10 07:55
1
0

Przedsiębiorstwo AppLovin chce przejąć Unity Software za 17,54 mld dolarów w akcjach.

Unity zmieni właściciela za ogromne pieniądze? Padła propozycja kupna

Jeśli myśleliście, że to koniec głośnych przejęć w branży gier wideo, to byliście w błędzie. Przedsiębiorstwo AppLovin złożyło ofertę kupna firmy Unity Software, która jest odpowiedzialna za popularny silnik graficzny Unity służący m.in. do tworzenia gier czy materiałów interaktywnych. Transakcja ma opiewać na 17,54 mld dolarów w akcjach.

AppLovin planuje przejęcie firmy Unity Software

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez agencję Reuters, AppLovin zaproponowało, że kupi każdą akcje Unity Technologies za 58,85 dolarów. Po zawarciu umowy John Riccitiello – obecny dyrektor generalny Unity – pozostałby na tym samym stanowisku. Natomiast dyrektor generalny AppLovin – Adam Foroughi – zostałby dyrektorem ds. operacyjnych. Oferta AppLovin ma zostać oceniona przez szefostwo Unity po publikacji najnowszego raportu kwartalnego o przychodach.

Zarówno AppLovin, jak i Unity Software, zajmują się tworzeniem oprogramowania wykorzystywanego przez twórców gier. Po zawarciu umowy silnik Unity wciąż byłby do tych samych celów, co dotychczas, a dodatkowo AppLovin miałoby oferować wsparcie dla deweloperów w kwestii rozwoju i monetyzacji danych tytułów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
10/08/2022 12:52

...AppLovin miałoby oferować wsparcie dla deweloperów w kwestii rozwoju i monetyzacji danych tytułów.

To "i" jest tutaj zbędne ;/