Unie Europejska: treści generowana przez sztuczną inteligencję powinny być specjalnie oznaczone

Krzysztof Żołyński
2023/06/06 13:30
0
0

Zdaniem najwyższych urzędników Unii Europejskiej treści generowane przez sztuczną inteligencję powinny być specjalnie oznaczane.

Wspierany przez Microsoft OpenAI ChatGPT stał się najszybciej rozwijającą się aplikacją konsumencką w historii i rozpoczął wyścig wśród firm technologicznych, aby wprowadzić na rynek generatywne produkty SI. Narastają jednak obawy dotyczące potencjalnego nadużycia technologii i możliwości wykorzystania jej do tworzenie treści prowadzących do dezinformacji.

Unie Europejska: treści generowana przez sztuczną inteligencję powinny być specjalnie oznaczone

Firmy wdrażające generatywne narzędzia sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT i Bard, które mogą generować dezinformację, powinny oznaczać takie treści w ramach swoich wysiłków na rzecz zwalczania fałszywych wiadomości. - powiedziała wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, Vera Jourova.

Jourova powiedziała na konferencji prasowej, że sygnatariusze, którzy integrują generatywną sztuczną inteligencję w swoich usługach, takich jak Bingchat dla Microsoftu, Bard dla Google, powinni wprowadzić niezbędne zabezpieczenia, aby te usługi nie mogły być wykorzystywane przez złośliwe podmioty do generowania dezinformacji.

Treści generowane przez sztuczną inteligencję powinny być specjalnie oznaczane

Sygnatariusze, którzy mają usługi mogące rozpowszechniać dezinformację generowaną przez sztuczną inteligencję, powinni z kolei wdrożyć technologię rozpoznawania takich treści i wyraźnego oznaczania ich dla użytkowników.

GramTV przedstawia:

Zdaniem Jurovej, firmy takie jak Google, Microsoft i Meta, które podpisały Kodeks postępowania UE w celu zwalczania dezinformacji, powinny zgłosić w lipcu zabezpieczenia wprowadzone w celu rozwiązania tego problemu.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!