Uncharted wielką niespodzianką. Widzowie tłumnie wybrali się na film do kina

Radosław Krajewski
2022/02/21 11:10
1
0

Sony Pictures może być zadowolone z debiutu Uncharted.

Uncharted miało być zupełnie nowym otwarciem dla ekranizacji gier. Sony ma ambitne plany wobec przeniesienia swoich najważniejszych marek na mały i duży ekran, dlatego w studiu mocno liczono, że pomimo nieprzychylnych recenzji, film i tak zdoła na siebie zarobić. Wstępne prognozy ekspertów nie dawały filmowi Rubena Fleischera większych szans, skazując ten tytuł na porażkę. Jednak już pierwsze wpływy z kilkunastu państw, w których Uncharted zadebiutowało tydzień wcześniej, pokazało, że jest duże zainteresowanie nowym filmem z Tomem Hollandem w roli głównej. Nie zawiedli również amerykańscy widzowie, którzy przez pierwsze trzy dni wyświetlania produkcji w kinach, zostawili w kasach dużo więcej pieniędzy, niż wcześniej zakładano.Uncharted wielką niespodzianką. Widzowie tłumnie wybrali się na film do kinaW premierowy weekend Uncharted przyniosło 44,1 miliona dolarów. Tym samym film Sony Pictures stał się numerem jeden wśród tegorocznych produkcji z najwyższym otwarciem. Prognozy sugerowały, że film zgarnie przez pierwsze trzy dni od 30 do 35 milionów dolarów. Dodatkowo przypadający na dzisiaj Dzień Prezydentów, który w Ameryce jest wolny od pracy, przyniesie Uncharted dodatkowe 6,9 miliona dolarów i po zaledwie czterech dniach produkcja będzie miała na koncie 51 milionów dolarów. Nawet patrząc na same weekendowe wyniki, to film zarobił więcej od Pogromców duchów. Dziedzictwo (44 mln USD), Diuny (41 mln USD), Wyprawy do dżungli (35 mln USD) oraz Free Guy (28,3 mln USD). Studio może być również zadowolone, że ich film stał się czwartą ekranizacją gier z najwyższym otwarciem. Lepsze były tylko Sonic. Szybki jak błyskawica (58 mln USD), Pokemon Detektyw Pikachu (51 mln USD) oraz Lara Croft: Tomb Raider (47 mln USD).

Bardzo dobre wyniki Uncharted zanotowało również na pozostałych rynkach, z których pochodzi 44,6 miliona dolarów. Produkcja zadebiutowało w kolejnych 47 krajach i w 42 zajęła pierwsze miejsce. Najlepszy start film zanotował we Francji (6,3 mln USD), a wysokimi wynikami może pochwalić się również Australia (4 mln USD), Niemcy (3,4 mln USD), Włochy (3,1 mln USD) oraz Korea Południowa (3 mln USD). Produkcja niewiele straciła również na pozostałych rynkach, w których debiutowała przed tygodniem, czyli w Wielkiej Brytanii (5,1 mln USD), Rosji (2,9 mln USD) oraz Hiszpanii (2,3 mln USD). Łącznie zagraniczne wpływy szacuje się na 88 miliona dolarów. Globalnie Uncharted zarobiło już 139 milionów dolarów, co przy budżecie wynoszącym 120 milionów dolarów, pozwala myśleć Sony Pictures o zwrocie produkcyjnych kosztów.

GramTV przedstawia:

Reżyserem Uncharted jest Ruben Fleischer, twórca dwóch części Zombieland oraz pierwszej odsłony Venoma. W obsadzie znaleźli się: Tom Holland, Mark Wahlberg, Antonio Banderas, Sophia Ali oraz Tati Gabriella. Polską premierę filmu wyznaczono na 18 lutego 2022 roku.

Komentarze
1
Yarod
Gramowicz
21/02/2022 12:50

Jednym słowem, klasyka: nieważne jaką szmirę nakręcisz, byle miała chwytliwy tytuł, była wg oklepanego schematu a i tak się sprzeda. Jakaś tam fabuła czy coś...na co to komu?

Trudno się dziwić, że się takie potem produkuje taśmowo. Tylko oglądać potem nie ma co, chyba że po kilku(nastu) głębszych...