Twórcy Destiny zawieszają sprzedaż w Rosji i Białorusi

Smolak
2022/03/10 07:15

Liczba firm, które zaprzestają działalności w Rosji ciągle rośnie.

Bungie - studio odpowiedzialne za serię Destiny - dołączyło do innych firm, które zawiesiły swoją działalność na terytorium Rosji i Białorusi. Dodatkowo, Amerykanie przekazali w ramach wsparcia 120k dolarów, które udało im się zebrać podczas specjalnego eventu Game2Give. Pieniądze zasilą konta dwóch organizacji charytatywnych, działających na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.

Wczytywanie ramki mediów.

W praktyce blokada działa w taki sposób, że gracze posiadający Destiny w swoich bibliotekach, będą mogli dalej korzystać z gry i zakupionych dodatków. Kontent free-to-play jest ciągle dostępny, ale użytkownicy nie mają możliwości dokupienia płatnej zawartości i elektronicznej waluty.

Bungie zapowiedziało również, że graczom Destiny 2 zostanie udostępniony za darmo specjalny emblemat, który nazwany został Cоняшник, czyli słonecznik. Dodatek trafi do gry 10 marca.

Liczba firm, które wycofują się z Rosji ciągle rośnie. Informowaliśmy Was już o podjęciu podobnych kroków przez takich gigantów jak: Microsoft, Sony, Ubisoft, CD Projekt Red, Electronic Arts, czy Netfilx. Działania takie mają wymiar sankcyjny i pokazują, że marki kategorycznie sprzeciwiają się działaniom Kremla. Pamiętajmy, że każdy gest się liczy.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!