Twórca serialu Loki na ratunek Marvelowi. To on stworzy historię do nowych Avengersów

Radosław Krajewski
2023/11/28 10:30
1
0

Studio postawiło na nazwisko, które dostarczyło MCU ostatni hit.

Z powodu toczącej się sprawy sądowej Jonathana Majorsa, Marvel ma odejść od postaci Kanga jako głównego złoczyńcy drugiej sagi MCU i całkowicie zmienić koncepcję na Avengers: The Kang Dynasty. Pierwotnie historię do filmu miał napisać Jeff Loveness, scenarzysta Ant-Man i Osa: Kwantomania. Twórca nie jest już związany z tą produkcją, co mogło sugerować, że doniesienia o poszukiwaniu nowego złoczyńcy dla MCU są prawdziwe. Teraz ujawniono, że studio nie zamierza eksperymentować i postawi na sprawdzone rozwiązanie. Według Deadline nowym scenarzystą Avengers 5 został Michael Waldron.

Twórca serialu Loki na ratunek Marvelowi. To on stworzy historię do nowych Avengersów

Michael Waldron napisze scenariusz do Avengers: The Kang Dynasty

Waldron wcześniej pracował przy Lokim, a także napisał scenariusz do Doktora Strange’a w multiwersum obłędu. Twórca już wcześniej został zatrudniony przez Marvela do prac nad Avengers: Secret Wars, a teraz będzie miał okazję również napisać historię do piątej części przygód superbohaterskiej drużyny.

GramTV przedstawia:

Avengers: The Kang Dynasty nie ma jeszcze reżysera. Marvel planował powierzyć ten projekt Destinowi Danielowi Crettonowi, reżyserowi Shang-Chi i legendy dziesięciu pierścieni, ale przez liczne problemy i opóźnia w produkcji filmu, Cretton zrezygnował z tego stanowiska, wciąż pozostając w Marvelu, jako twórca drugiej części Shang-Chi oraz serialu Wonder Man.

Michael Waldron będzie miał wystarczająco dużo czasu na napisanie scenariusza do Avengers 5. Harmonogram prac na planie nie został jeszcze ustalony przez Marvela, ale możemy spodziewać się, że zdjęcia rozpoczną się najpóźniej na początku 2025 roku. Premiera Avengers: The Kang Dynasty została zaplanowana na 1 maja 2026 roku.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
28/11/2023 11:42

Niekompetencja ludzi pracujących w Disneyu jest tak niesamowita, że człowiek zastanawia się czy to nie jest po prostu jeden wielki spektakl.

Biorą scenarzystę serialu który był popularny tylko dlatego że Disney+ dopiero wchodził i ludzie jeszcze wtedy dali się nabrać, że ta platforma będzie spoko. Serial który zmienił totalnie postać Lokiego (z boga mistyfikatora i egoisty w zniewieściałe ciepłe kluchy) i właściwie skupiał się na jego "lepszym" odpowiedniku (Sylvie). Serial "dzięki któremu", na podstawie jednego głosowania w social media wybrali Kanga na następnego mega-złola (zamiast np. iść za komiksami i wziąć gotowe rozwiązanie w postaci Galactusa lub Dr. Dooma).

A Dr. Strange 2 jest uważany za punkt zwrotny. Wiele osób, w tym w ja też, uważamy że od tego momentu MCU zaczęło się walić. Wprowadzono wiele elementów które dziś charakteryzują filmy MCU czyli: totalnie egoistyczne, asympatyczne i "niepokonane" bohaterki (a do tego często wariatki jak Scarlet Witch); umniejszanie roli tytułowych bohaterów w ich własnych filmach (szczerze, na ile ten film był o Strange-u, a na ile o SW czy Ms. Marvel a nawet Wongu?) i ośmieszanie/niszczenie ukochanych bohaterów (Xavier, Mr. Fantastic).

Tak, właściwy człowiek na właściwym miejscu.