Twórca Final Fantasy XIV chętnie zobaczy tę grę na nowym Switchu

Krzysztof Żołyński
2024/06/17 18:00
0
0

Czy Final Fantasy XIV może trafić na Switcha 2? Twórca gry, Naoki Yoshida nie wyklucza takiej możliwości i twierdzi, że decyzja jest w zasadzie po stronie Nintendo.

Easy Allies zadało Yoshidzie pytanie o przyszłość Final Fantasy na na Switchu w czasie jednego z ostatnich wywiadów. Twórca gry w odpowiedzi wspomniał, że nie ukrywa, że chciałby, aby w grę można było grać na jak największej liczbie urządzeń. Co więcej, samo Square Enix „chciałoby, aby nasz tytuł był dostępny na platformie Nintendo”.

Twórca Final Fantasy XIV chętnie zobaczy tę grę na nowym Switchu

Czy posiadacze nowego Switcha doczekają się premiery Final Fantasy XIV?

Moim marzeniem lub celem od ponad dziesięciu lat jest to, aby gracze mogli grać w Final Fantasy XIV niezależnie od urządzenia i mieć dostęp do serwerów, aby wejść i uzyskać dostęp do tego samego świata. …od lat rozmawialiśmy o wprowadzeniu gry na platformę Xbox, więc oczywiście bardzo chcielibyśmy, aby nasz tytuł był dostępny na platformie Nintendo i chcemy kontynuować nasze wysiłki. Ale zajęło to dużo czasu – w przypadku Xbox rozmawialiśmy dosłownie od lat i teraz wreszcie przynosi to owoce. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, będziemy nadal ciężko nad tym pracować i kontynuować nasze wysiłki. W końcu byłoby fajnie – coś, co chcielibyśmy w pewnym sensie zbadać i urzeczywistnić pewnego dnia.

GramTV przedstawia:

Na tym etapie cyklu życia Switcha jest bardzo mało prawdopodobne, że zobaczymy tam Final Fantasy XIV – stąd pytanie dotyczące Switcha 2. Jednak wiele lat temu wydawało się to bardzo prawdopodobne. Yoshida po raz pierwszy wskazał, że może się to zdarzyć już dawno temu, gdy system nosił nazwę kodową NX. Komentował to ponownie przy kilku różnych okazjach, w tym ostatnio w 2019 r., kiedy najwyraźniej nadal trwały rozmowy z Nintendo.

Wraz z zapowiedzią nowej konsoli temat powraca i może tym razem się uda zobaczyć Final Fantasy XIV także na Switchu.

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!