Titanfall wycofany z cyfrowej dystrybucji. Gra zniknie też z usługi EA Play

Mikołaj Ciesielski
2021/12/02 16:30
0
0

Respawn Entertainment podkreśla jednak, że nie zamierza porzucać marki oraz uniwersum.

Titanfall wycofany z cyfrowej dystrybucji. Gra zniknie też z usługi EA Play

Deweloperzy z Respawn Entertainment poinformowali za pośrednictwem Twittera, że Titanfall został wycofany ze sprzedaży i nie będzie dostępny dłużej w cyfrowej dystrybucji. To jednak nie koniec złych wiadomości. Tytuł do 1 marca 2022 roku zniknie także ze wszystkich usług abonamentowych. Niestety nie podano przyczyn podjęcia owej decyzji. Jednocześnie twórcy podkreślili, że posiadacze gry nie mają powodów do obaw, ponieważ serwery Titanfall pozostaną aktywne.

Ponadto deweloperzy zapewniają, że nie zamierzają porzucać marki i wykreowanego przez siebie uniwersum. Respawn Entertainment podkreśla bowiem, że Titanfall stanowi część ich DNA i pokazał „skalę ambicji” studia. Nie wspomniano jednak nic o kolejnej części serii. Warto jednak wspomnieć, że zgodnie z wrześniowymi doniesieniami zespół pracuje obecnie nad „zbyt dużą liczbą gier”, by móc zająć się produkcją Titanfall 3.

Warto pamiętać, że Respawn Entertainment cały czas skupia się na rozwoju Apex Legends, które regularnie otrzymuje różnego rodzaju aktualizacje oraz nową zawartość. Studio najprawdopodobniej pracuje również nad kontynuacją ciepło przyjętego Star Wars Jedi: Fallen Order. Co prawda, kontynuacja przygód Cala Kestisa wciąż nie doczekała się oficjalnej zapowiedzi, ale na początku sierpnia Electronic Arts poinformowało, że zamierza inwestować w rozwój marki osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Na koniec przypomnijmy, że Titanfall zadebiutował na rynku w 2014 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360 i Xbox One. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat produkcji studia Respawn Entertainment, to serdecznie zapraszamy Was do recenzji gry pod tym adresem.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!