Thronefall debiutuje w Early Access i zachwyca graczy

Jakub Smolak
2023/08/03 09:15
0
0

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzi kolejny niezależny hit.

Thronefall to propozycja od niezależnych deweloperów z GrizzlyGames. Ekipę możecie kojarzyć za sprawą takich produkcji jak Islanders lub Superflight. Ich najnowsza gra właśnie zadebiutowała w Early Access i wszystko wskazuje na to, że mamy kolejny hit.

Thronefall debiutuje w Early Access i zachwyca graczy

Thronefall bawi w prosty sposób

Thronefall to minimalistyczna strategia, w której gracz jest odpowiedzialny za rozbudowę oraz ochronę swojego królestwa. Zasady są proste: za dnia budujemy, nocą bronimy swoich włości do utraty tchu. Całość uproszczona jest do minimum, a twórcy są zadowoleni z tego, że udało im się wyeliminować skomplikowane i często zbędę mechaniki.

Wyłącznie na Steam Thronefall doczekało się już ponad 350 recenzji, a miażdżąca większość z nich, bo aż 97%, to pozytywne opinie. Według danych zebranych na SteamDB w szczytowym momencie w produkcję autorstwa GrizzlyGames zagrywały się 3634 osoby. Warto zaznaczyć jednak, że gra zadebiutowała w Early Access 2 sierpnia, więc pobicie rekordu jest kwestią czasu.

Czy uda Ci się znaleźć właściwą równowagę między ekonomią a obroną? Czy potrzebujesz więcej łuczników, grubszych murów czy dodatkowego młyna? Czy powstrzymasz wrogów za pomocą długiego łuku czy rzucisz się na nich na koniu? To będzie ciężka noc, ale nic nie przebije widoku wschodzącego słońca nad Twoim małym królestwem, które przetrwa kolejny dzień – czytamy w opisie gry na Steam.

GramTV przedstawia:

Według wstępnych zapowiedzi Thronefall ma spędzić we wczesnym dostępie od 6 do 12 miesięcy. Na koniec dodam tylko, że gra jest wyjątkowo tania, gdyż wyceniono ją na 31,99 zł, a obecnie dostępna jest z 10% zniżką. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej niezależnej produkcji, zajrzyjcie na Steam.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!