Thorgal: Gra karciana zalicza pierwszy sukces na Kickstarterze. Trwa zbiórka

Mikołaj Ciesielski
2023/10/29 16:00
0
0

Przy okazji poznaliśmy również cenę oraz termin premiery nowej karcianki od Lucrum Games.

Nieco ponad rok temu Lucrum Games zapowiedziało Thorgal: Gra karciana. Tymczasem w miniony piątek – 27 października – na platformie Kickstarer ruszyła kampania crwodfundingowa wspomnianej karcianki. Gra skierowana do miłośników popularnej w Polsce serii komiksowej osiągnęła już pierwszy sukces, ponieważ udało się zebrać środki potrzebne na realizację projektu.

Thorgal: Gra karciana zalicza pierwszy sukces na Kickstarterze. Trwa zbiórka

Thorgal: Gra karciana – trwa kampania crowdfundingowa. Ujawniono cenę i termin premiery karcianki

W przypadku Thorgal: Gra karciana próg ufundowania wyznaczono na niecałe 76 tysięcy złotych (17 tysięcy euro). W chwili pisania tej wiadomości nową karciankę Lucrum Games wsparło już ponad 300 osób, wspomnianemu wydawnictwu udało się zebrać przeszło 84 tysiące złotych. Możemy mieć więc pewność, że gra zostanie wyprodukowana i za jakiś czas trafi na sklepowe półki.

Thorgal: Gra karciana została wyceniona na 39 euro, czyli około 174 złote. Wspierający powinni natomiast spodziewać się swoich egzemplarzy w okolicach maja/czerwca 2024 roku. W pudełku znajdziemy 260 kart podzielonych na 4 talie, znaczniki oraz planszetki graczy. Zbiórka trwa do 17 listopada, więcej szczegółów na temat kampanii znajdziecie bezpośrednio na platformie Kickstarter.

GramTV przedstawia:

Zgodnie z zapowiedziami Thorgal: Gra karciana zaoferuje system podwójnej talii. W trakcie rozgrywki aktywny gracz będzie zagrywał karty z talii Przeznaczenia, by przejąć kontrolę nad daną lokacją. Reszta uczestników będzie natomiast starać się pokrzyżować jego plany poprzez zagrywanie kart z talii Zguby.

Na koniec przypomnijmy, że Thorgal: Gra karciana jest rywalizacyjną karcianką dla 2-4 osób. Sugerowany wiek to 14+, a pojedyncza partia powinna zająć od 45 do 90 minut. Autorem Thorgal: Gra karciana jest Marcin Tomczyk, który na swoim koncie ma m.in. Veto oraz Heroes of Might and Magic. Na kartach znajdziemy natomiast grafiki z komiksów w wykonaniu Grzegorza Rosińskiego.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!