Thor 5 wróci do korzeni. Marvel powierzy projekt reżyserowi Gwiezdnych wojen?

Radosław Krajewski
2023/11/28 13:00
0
0

Studio chce odejść od komediowej stylistyki z filmów Taiki Waititiego.

Thor: miłość i grom to jeden z najbardziej krytykowanych filmów z czwartej i piątej fazy MCU. Marvel zdał sobie sprawę, że komediowe podejście nie jest tym, czego fani oczekują od superbohaterskich produkcji i z tego względu Taika Waititi nie wróci, aby wyreżyserować Thora 5. Filmowiec potwierdził tę informację w jednym z wywiadów, twierdząc, że nie ma do Marvela żadnego żalu. Według scoopera Daniela Richtmana studio chce zmienić tę serię, przywracając ją do korzeni.

Thor 5 wróci do korzeni. Marvel powierzy projekt reżyserowi Gwiezdnych wojen?

Gareth Edwards reżyserem Thora 5?

Chociaż film wciąż nie został oficjalnie zapowiedziany, to pracę nad Thorem 5 mają już trwać w Marvelu. Projekt jest na wczesnym etapie i studio dopiero ustala, jak ma cały projekt wyglądać. Według Richtmana producenci chcą zmienić ton serii i odejść od kolorowej, luźnej oraz komediowej stylistyki na rzecz mroczniejszej i bardziej poważnej historii.

GramTV przedstawia:

W tym celu studio zamierza powierzyć Thora 5 reżyserowi Garethowi Edwardsowi, który nakręcił Łotra 1 i Twórcę. Chociaż jego ostatni film nie stał się kasowym przebojem i nie zanosi się na to, aby za kilka lat miał stać się klasykiem kina sci-fi, to Disney ceni tego filmowca, więc nic dziwnego, że Marvel jest nim zainteresowany.

Thor pozostaje ważną postacią w MCU, a jego cztery filmy zarobiły łącznie 2,7 miliarda dolarów na całym świecie. Możemy oczekiwać, że do roli boga piorunów powróci Chris Hemsworth, który jednak wcześniej zapowiadał, że ponowne wcielenie się w Thora zależy wyłącznie od ciekawej historii dla tej postaci. Na razie nie ujawniono, kto zostanie scenarzystą filmu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!