The Legend of Zelda doczeka się ekranizacji. Nintendo i Sony pracują nad filmem

Mikołaj Ciesielski
2023/11/08 08:10
0
0

Japońska firma przedstawiła również producentów oraz reżysera.

Już na początku czerwca plotkowano, że Illumination i Nintendo rozmawiają o ekranizacji The Legend of Zelda. Wczoraj natomiast japońska firma podzieliła się informacją, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów wspomnianej marki. Okazuje się bowiem, że The Legend of Zelda rzeczywiście trafi na duży ekran. Miłośnicy przygód Linka nie otrzymają jednak animacji, a aktorski film.

The Legend of Zelda doczeka się ekranizacji. Nintendo i Sony pracują nad filmem

The Legend of Zelda trafi na duży ekran. Nintendo zapowiedziało aktorski film

Zgodnie z przekazanymi informacjami producentami filmu The Legend of Zelda będą Shigeru Miyamoto – jako przedstawiciel Nintendo – oraz Avi Arad. Drugi z wymienionych twórców w przeszłości pracował nad wieloma produkcjami z uniwersum Marvela, a także nad ekranizacją Uncharted oraz Borderlands. To jednak nie koniec informacji, którymi podzieliła się japońska firma.

GramTV przedstawia:

Reżyserem filmu The Legend of Zelda będzie bowiem Wes Ball, który w przeszłości wyreżyserował m.in. trylogię Więzień labiryntu. Nintendo poinformowało również o nawiązaniu współpracy z Sony Pictures, które zajmie się dystrybucją kinową na całym świecie. Produkcja ma być współfinansowana przez obie firmy, ale producent Nintendo Switch – zgodnie z przekazanymi informacjami – ma pokryć ponad połowę kosztów.

Niestety na premierę filmu The Legend of Zelda trzeba będzie nieco poczekać. Nintendo nie poinformowało bowiem, kiedy fani przygód Linka będą mieli okazję zapoznać się z ekranizacją. Całość prawdopodobnie znajduje się obecnie na wczesnym etapie prac. Zainteresowanym nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne szczegóły oraz pierwsze informacje na temat obsady.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!