The Last of Us Part I – wideo sugeruje, że drzewa w grze nas śledzą

DK
2022/09/05 14:30

Na dziwne zachowanie roślinności w produkcji zwrócił uwagę jeden z użytkowników Reddita.

Remake The Last of Us Part I jest już dostępny na PlayStation 5. Generalnie recenzje tytułu są pozytywne – krytycy nie szczędzą pochwał. Przede wszystkim zachwyca oprawa wizualna produkcji – gracze wychwytują w niej kolejne detale. Jednak nie wszystko jest tu tak piękne i realistyczne, jak być powinno. Na przykład jeden z użytkowników forum Reddit zwrócił uwagę na specyficzne zachowanie drzew w grze.

The Last of Us Part I – wideo sugeruje, że drzewa w grze nas śledzą

Autorem wideo, o którym mowa, jest użytkownik forum o pseudonimie DaBear_s. Filmik publikujemy na samym dole. Widać na nim, że nie dość, że gałęzie nie są przyczepione do konarów, to jeszcze obracają się w stronę przemieszczającego się Joela. W komentarzach pod filmikiem można przeczytać, że jest to technologia, której często używa się w produkcjach wideo – jednak sprawdza się to głównie w przypadku roślinności widzianej z dystansu. Jeśli chodzi o pobliskie krzaki i drzewa, to trzeba przyznać, że wygląda to osobliwie – trochę tak, jakby roślinność nas obserwowała.

The Last of Us Remake – kiedy na PC?

Jeśli chodzi o inne ciekawe materiały wideo dotyczące TLoU Part I, to pod tym adresem pisaliśmy o porównaniu gry na PS3, PS4 i PS5. Z kolei tutaj znajdziecie 7-minutowy gameplay. Warto też przypomnieć, że The Last of Us Part I Remake ma ukazać się na PC. Data debiutu tego wydania nie została jeszcze ujawniona – jednak twórcy od dawna zapewniają, że premiera nastąpi “niedługo po wydaniu gry na PS5”.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
prostik
Gramowicz
07/09/2022 10:57

Rok 2022 nowa generacja a w grach konsolowych nadal sie używa płaskich billboardów niczym w głębokim 2006 roku O_o

Jaross
Gramowicz
05/09/2022 17:09

lepsze płaskie obrotowe niż wygięte skokowo

JakiśNick
Gramowicz
05/09/2022 16:34

Typowe rozwiązanie w bitmapach 2d.

dariuszp
Gramowicz
05/09/2022 16:28

Cała masa gier to robi non stop przy mniejszych roślinach i dystans nie ma tu znacznia.

Zagrajcie w Waszą ulubionę grę z otwartym światem i rzućcie okiem na trawę. W wielu grach gdzie trawa jest gęsta, ta trawa będzie w 2D i będzie zawsze skierowana w Waszą stronę.

Zobaczcie gdzie ten efet jest też użyty. To jakaś przepaść gdzie jest tylko cień szansy że gracz tam spojrzy bo po co.