The Last of Us: Part I z menu debugowania. PlayStation blokuje filmiki graczy

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/30 12:00

Wygląda na to, że deweloperzy zapomnieli zablokować menu debugowania.

Od czasu premiery gryThe Last of Us: Part I na komputerach osobistych Naughty Dog mierzy się z wieloma problemami. Donosiliśmy już o słabej optymalizacji i licznych technicznych niedogodnościach. Gra jest w zasadzie niegrywalna na Steam Decku. Dziś rano poinformowaliśmy Was jednak o pierwszej aktualizacji, aczkolwiek patch nie wyeliminował wszystkich błędów.

Na internetowym horyzoncie pojawił się kolejny problem (przynajmniej dla twórców). Okazuje się bowiem, że Naughty Dog najwyraźniej zapomniało zablokować w grze menu debugowania. Doniósł o tym użytkownik o pseudonimie Speclizer na Twitterze.

The Last of Us: Part I z menu debugowania. PlayStation blokuje filmiki graczy

The Last of Us: Part I zawiera menu debugowania

Oznacza to, że gracze mogą sprawdzić podczas rozgrywki elementy, które normalnie powinny być oczywiście niedostępne. Społeczność może więc uzyskać dostęp do m.in. opcji zmiany kamery czy przeglądania różnych funkcji, a może i nawet poziomów.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Inny użytkownik – o pseudonimie videotech_ – donosi, że Sony rozpoczęło już usuwanie filmów, w których pokazywane są instrukcje, jak takie menu aktywować:

Sony najwyraźniej zdejmuje filmy, które pokazują ludziom instrukcje aktywacji deweloperskie menu debugowania w The Last of Us: Part I? Wydaje się to naprawdę małostkowe ze strony Sony. Nie jest to dla nikogo krzywdzące. Wygląda jak działanie Take-Two.

Wczytywanie ramki mediów.
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!