The Day Before wróci na Steam pod nową nazwą? Wydawca i twórcy złożyli wniosek

Mikołaj Ciesielski
2023/08/29 07:30
0
0

Niewykluczone, że kontrowersyjna produkcja studia Fntastic zadebiutuje na rynku pod zupełnie inną nazwą.

Pod koniec stycznia bieżącego roku The Day Before zostało usunięte ze Steam. Gra zniknęła z platformy Valve, ponieważ studio Fntastic nie zastrzegło praw do wykorzystywania nazwy swojej produkcji. Niewykluczone, że kontrowersyjny survival zadebiutuje na rynku pod zupełnie innym tytułem. Deweloperzy oraz wydawca złożyli bowiem wniosek o rejestrację znaku towarowego.

The Day Before wróci na Steam pod nową nazwą? Wydawca i twórcy złożyli wniosek

The Day Before zadebiutuje na rynku jako Dayworld? Fntastic i Mytona złożyli wniosek o rejestrację znaku towarowego

Jak zauważył serwis Well Played (dzięki PCGamesN), firma o nazwie MytonaFntastic złożyła 3 sierpnia wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego dla „oprogramowania gier komputerowych” o nazwie Dayworld. W dokumentach na próżno szukać wzmianki o The Day Before, ale wcześniej informowano, że problemami związanymi z prawami do nazwy wspomnianej produkcji będzie zajmować się spółka MytonaFntastic.

Niewykluczone więc, że The Day Before wróci na Steam i ostatecznie zadebiutuje na rynku jako Dayworld. PCGamesN zauważa jednak, że Mytona i Fntastic mogą mieć napotkać kolejne problemy z zarejestrowaniem wspomnianego znaku towarowego, ponieważ tytuł „Dayworld” nosi również trylogia powieści science fiction autorstwa Philipa José Farmera.

GramTV przedstawia:

Warto jednak podkreślić, że wniosek twórców The Day Before nie został jeszcze rozpatrzony. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Na koniec przypomnijmy, że The Day Before – czy też Dayworld – ma zadebiutować na komputerach osobistych 10 listopada 2023 roku. W późniejszym terminie wspomniany tytuł ma trafić również na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. W kwietniu deweloperzy ze studia Fntastic zapewnili, że ich produkcja nie zaliczy kolejnego opóźnienia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!