The Day Before usunięte ze sprzedaży na Steam. Wydawca pracuje nad zwrotami

Mikołaj Ciesielski
2023/12/12 11:15
2
0

Fntastic podkreśla, że nie zarobiło na swojej grze nawet dolara.

The Day Before zebrało masę negatywnych recenzji. Wczoraj natomiast – po zaledwie 4 dniach po premierze – odpowiedzialne za wspomnianą produkcję studio Fntastic ogłosili upadłość i poinformowali o zakończeniu działalności. Tymczasem gra została usunięta ze sprzedaży na platformie Steam, ale wydawca – firma Mytona – zapewnia, że współpracuje już z Valve w kwestii zwrotów.

The Day Before usunięte ze sprzedaży na Steam. Wydawca pracuje nad zwrotami

Wydawca The Day Before współpracuje z Valve, by zwrócić pieniądze wszystkim zainteresowanym

Mytona opublikowała wpis na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter), w którym postanowiła zająć stanowisko w sprawie aktualnej sytuacji The Day Before. Na wstępie firma przeprosiła, że produkcja studia Fntastic nie sprostała oczekiwaniom graczy. Następnie wydawca zapewnił, że współpracuje z platformą Steam, by umożliwić wszystkim użytkownikom zwrot wspomnianej produkcji.

Odpowiedź do wszystkich, którzy proszą o zwrot pieniędzy. Wspólnie z firmą Mytona współpracujemy ze Steam, aby umożliwić zwrot pieniędzy każdemu użytkownikowi, który postanowi o to poprosić, niezależnie od czasu gry. Fntastic otrzymało 0 dolarów i nie otrzyma nic ze sprzedaży The Day Before – dodali deweloperzy ze studia Fntastic.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że The Day Before zadebiutowało w zeszłym tygodniu wyłącznie na komputerach osobistych. W późniejszym terminie produkcja miała ukazać się również na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeszcze kilka dni przed premierą studio Fntastic zapewniało, że z pomocą graczy zamierza ulepszać i rozbudowywać swoją grę o nową zawartość. Twórcy – jak się okazało – szybko zmienili jednak zdanie.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
Kafar
Gramowicz
12/12/2023 17:25

Nie uważam aby to była bardzo tragiczna gra, znam gorsze. Jednak widać że to nie jest kompletnie to co miało być. Po za tym stan techniczny a konkretnie lagów serwerowych to zabójca takich tytułów.

Z lepszym kodem sieciowym i jako f2p mogłoby jakoś tak sobie żyć własnym zyciem.

dariuszp
Gramowicz
12/12/2023 15:01

Pozytywnie zaskoczony jestem taka decyzja.