The Batman otrzymał prestiżową nagrodę. Jako drugi film oparty na komiksach

Radosław Krajewski
2022/02/17 15:05
0
0

Jeszcze przed premierą najnowsza produkcja o Batmanie zgarnęła pierwszą nagrodę.

Już na początku marca zadebiutuje The Batman z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Wedlug wstępnych prognoz film może przebić kilka rekordów poprzednich produkcji o Mrocznym Rycerzu. Jeżeli obraz Matta Reevesa zapewni sobie spore zyski, Warner Bros. nie będzie miał powodów, aby nie dać zielonego światła dla kontynuacji. Gotowy na powrót do superbohaterskiego świata jest Pattinson, który przeprowadził już wstępne rozmowy z reżyserem dotyczące kontynuacji. Decydenci Warnera jeszcze przed premierą mogą być zadowoleni z pierwszego osiągnięcia przez swój film. Jedna z największych sieci amerykańskich kin wręczyła swój znak jakości The Batman.The Batman otrzymał prestiżową nagrodę. Jako drugi film oparty na komiksachAMC Artisan Films przyznawane jest tylko tym produkcjom, które przyczyniły się do rozwoju kinematografii. Na stronie projektu czytamy, że sieć kin przyznaje to wyróżnieniem najróżniejszych produkcjom, które posiadają jedną wspólną cechę, czyli „rozwijają sztukę tworzenia filmów”. Jest to dopiero druga komiksowa produkcja, która została wyróżniona przez AMC. Pierwszy był Joker z 2019 roku.

W uzasadnieniu przyznania znaku jakości The Batman czytamy, że jest to film przecierający nowe szlaki kina poprzez wykorzystanie stylistyki gatunku noir, co pozwoliło na stworzenie świeżej i efektywnej historii detektywistycznej. Sieć kin chwali również techniczne aspekty tytułu, w tym ekspresjonistyczną pracę kamery, niezwykłą muzykę wpływającą na nastrój filmu oraz oryginalną paletę kolorów, która pogłębia doświadczenia z seansu. Wskazano również na Paula Dano, który urzeka jako sadystyczny Riddler.

W obsadzie filmu znajdują się: Robert Pattinson (Bruce Wayne/Batman), Zoe Kravitz (Selina Kyle/Catwoman), Paul Dano (Edward Nashton/Człowiek-Zagadka), Jeffrey Wright (James Gordon), John Turturro (Carmine Falcone), Peter Sarsgaard (Gil Colson), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Colin Farrell (Oswald Cobblepot/Pingwin), Barry Keoghan (Stanley Merkel).

GramTV przedstawia:

Za reżyserię The Batman odpowiada Matt Reeves, twórca dwóch części Planety Mało praz Projektu: Monster. Film zadebiutuje w kinach 4 marca 2022 roku.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!