The Angry Birds Movie 3 już w produkcji. Sega stawia na sukces zakupionej nowej marki

Krzysztof Żołyński
2024/06/06 21:00
0
0

Sega poinformowała o rozpoczęciu prac nad trzecią częścią filmu animowanego The Angry Birds Movie. Nad produkcją czuwa Rovio Entertainment i Prime Focus Studios.

Jak poinformowała Sega, The Angry Birds Movie 3 jest już w fazie produkcyjnej i podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch części, nad powstaniem filmu pieczę sprawuje duet firm Rovio Entertainment, twórcy serii gier Angry Birds oraz Prime Focus Studios.

 Plakat zapowiadający rozpoczęcie produkcji filmu animowanego The Angry Birds Movie 3
Plakat zapowiadający rozpoczęcie produkcji filmu animowanego The Angry Birds Movie 3
www.gameinformer.com/gamer-culture/2024/06/06/the-angry-birds-movie-3-is-in-production

The Angry Birds Movie 3 już w produkcji. Szykujcie się na powrót wkurzonych ptaków

Komunikat prasowy nie zawiera żadnych szczegółów na temat fabuły ani okna premierowego. Jak widać Sega postanowiła wykorzystać jednego z asów, jakie posiada obecnie w swojej talii. Przypomnijmy, że słynny producent gier zakupił w zeszłym roku Rovio, a w raz z nim prawa do całości jego własności intelektualnej. Nie ma co ukrywać, że jedną z największych perełek, pozyskanych dzięki tej transakcji jest marka Angry Birds. Pomijając gry, który zarobiły krocie, powstały filmy, które poradziły sobie w kinach równie dobrze. A skoro dwa poprzednie filmy odniosły sukces kasowy i zarobiły na całym świecie łącznie 500 milionów dolarów, nikogo nie powinno dziwić, że narodził się oczywisty pomysł produkcji kolejnej części.

Red i Chuck powracają, a wraz z nimi do nagrań głosowych biorą się Jason Sudeikis i Josh Gad. Za reżyserię odpowiada John Rice, mający na koncie takie produkcje jak: Angry Birds: Film 2, Beavis i Butt-Head Do the Universe). Natomiast scenariusz napisał Thurop Van Orman, znany ze skryptów do takich filmów Angry Birds: Film 2, Pora na przygodę, Nieprzyjemności Flapjacka.

GramTV przedstawia:

Od strony produkcji animacji film ma na warsztacie DNEG Animation i jest to zmiana w porównaniu do poprzednich dwóch filmów, które animowały do spółki Sony i Rovio. Za produkcję odpowiada wspomniane już wcześniej Prime Focus Studios, które jest również współproducentem filmu o Garfieldzie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!