Utalentowani fani naprawiają wczesną wersję Duke Nukem Forever

Jakub Smolak
2022/12/20 12:10

W próbkę ich dzieła będzie można zagrać już jutro.

Mighty Foot Productions – tak nazywa się ekipa, która podjęła się zadania dokończenia wczesnej wersji Duke Nukem Forever z 2001 roku. Pliki źródłowe wyciekły do sieci jakiś czas temu i tym samym służą za bazę do stworzenia gry, chociaż w wielu aspektach twórcy muszą liczyć wyłącznie na siebie. Przypomnijmy, że według wcześniejszych doniesień produkcja była ukończona w 90%.

Utalentowani fani naprawiają wczesną wersję Duke Nukem Forever

Duke Nukem Forever nie daje o sobie zapomnieć

Duke Nukem Forever zyskało miano gry legendarnej, ale zdecydowanie nie ze względu na jakość. Produkcja przez lata rodziła się w bólach, często zmieniając producentów i koncept na rozgrywkę. Tytuł finalnie ujrzał światło dzienne w 2011 roku i okazał się być małym koszmarem. Już wkrótce będziemy mieli okazję, by przekonać się, czy wcześniejsza wersja była lepsza.

Ekipa pracująca nad odzyskaniem DNF2001 Restoration Project skupia się obecnie nad dokończeniem i doszlifowaniem pierwszego rozdziału gry, który zatytułowano „High Stakes, Lady Killer”. Już jutro będziecie mogli na własnej skórze przekonać się, czy warto czekać na sfinalizowanie całości. Twórcy zamierzają bowiem podzielić się demo, które zostanie udostępnione 21 grudnia. Po więcej szczegółów odsyłamy Was na stronę projektu.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
20/12/2022 12:22

Za mało trójkątów. Jak chcą zrobić prawdziwy restoration project to powinno to tak wyglądać:

https://www.youtube.com/watch?v=TDlB2P1leRM

I jeszcze filtr VHS na to nałożyc :P