Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Take-Two uderza w studio Hazelight. Wszystko przez nazwę gry It Takes Two

Mikołaj Ciesielski
2021/12/03 15:25

Twórcy uznanej gry kooperacyjnej musieli zrezygnować z rejestracji tytułu swojej produkcji jako znaku towarowego.

Take-Two uderza w studio Hazelight. Wszystko przez nazwę gry It Takes Two

It Takes Two to bez wątpienia jedna z najlepszych gier 2021 roku. Świadczą o tym zarówno świetne wyniki sprzedaży, jak i nominacje w kilku różnych kategoriach do nagród The Game Awards 2021, gdzie produkcja powalczy m.in. o tytuł „Gry roku”. Okazuje się jednak, że Josef Fares oraz studio Hazelight musieli zrezygnować z rejestracji znaku towarowego „It Takes Two” z powodu roszczeń ze strony firmy Take-Two Interactive.

Jak informuje Eurogamer, Hazelight złożyło wniosek o rejestrację znaku towarowego na początku bieżącego roku, ale ostatecznie porzuciło aplikację o zarejestrowanie tytułu produkcji jako znaku towarowego. Przedstawiciel studia, poproszony o komentarz do całej sytuacji, poinformował jedynie, że „nie może udzielać komentarza na temat toczących się sporów”, ale „ma nadzieję”, że sprawa zostanie wkrótce rozwiązana.

Take-Two Interactive rości sobie bowiem prawa do m.in. takich fraz jak „Take Two”, „Rockstar”, „2K”, „Social Club”, „Mafia” czy też „Civilization. W ostatnich miesiącach firma wniosła wiele roszczeń do różnego rodzaju podmiotów posługujących się znakami towarowymi zawierającymi wspomniane lub podobne wyrazy.

Wydawca w ostatnich miesiącach złożył również skargi na kilka firm, które nie mają nic wspólnego z branżą gier. Mowa tutaj m.in. o „Rockstar Axe Throwing”, która oferuje swoim klientom możliwość rzucania siekierami do celu czy też „Think Like a Rockstar” – marce książek muzycznych, która podobnie jak twórcy It Takes Two porzuciła swój znak towarowy po roszczeniach ze strony Take-Two Interactive.

Na koniec Przypomnijmy, że It Takes Two dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Najnowsza produkcja studia Hazelight została wydana dzięki programowi firmy Electronic Arts o nazwie EA Originals, który został stworzony z myślą o twórcach gier indie. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianego tytułu, to zapraszamy do lektury: It Takes Two - recenzja nowej gry twórców A Way Out.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
05/12/2021 05:37

Bo jeszcze ktoś by się pomylił ;] Od razu przypomniało mi się jak parę lat temu polskie delikatesy internetowe (a.pl) zostały pozwane przez Apple.