Take-Two odświeży aż 8 swoich gier. Pierwsze dwa tytuły są już znane

Radosław Krajewski
2022/08/10 15:20

Czyżby jednak ostatnie plotki okazały się nieprawdziwe?

Na początku lipca pojawiły się doniesienia, według których Rockstar Games zrezygnowało z tworzenia remasterów swoich gier z powodu kiepskiej jakości, a co za tym idzie przyjęcia przez graczy, zestawu GTA: The Trilogy – The Definitive Edition. Niedługo później pojawiły się plotki, że studio odkłada na półkę przygotowywane odświeżone wersje GTA IV oraz Red Dead Redemption i skupi się wyłącznie na tworzeniu nowej odsłony Grand Theft Auto. Mimo to w ostatnim raporcie kwartalnym Take-Two Interactive pojawiła się wzmianka o planowaniu ośmiu „odświeżeń wcześniej wydanych gier”.

Take-Two odświeży aż 8 swoich gier. Pierwsze dwa tytuły są już znane

Jakie gry zostaną odświeżone przez Take-Two?

Pierwszą z nich będzie wydanie Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition na urządzeniach mobilnych przed końcem marca 2023 roku. Kolejnymi będą remake’i dwóch pierwszych części Maxa Payne’a, które zostały oficjalnie zapowiedziane jeszcze w kwietniu bieżącego roku. Nie wiadomo jednak, czy liczą się one jako jedno wydanie, czy też jako dwa osobne odświeżenia. Na chwilę obecną nie wiadomo, co z pozostałymi sześcioma nadchodzącymi „remasterami, remake’ami i portami”.

GramTV przedstawia:

Śmiało można założyć, że firma liczy na przygotowanie przez Rockstara nowych wersji wspominanych wcześniej GTA IV i Red Dead Redemption, a także Bully i Red Dead Redemption 2 na komputery osobiste i konsole nowej generacji. Nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle te produkcje trafią do graczy. W raporcie pojawiła się również wzmianka o wprowadzeniu wybranych tytułów mobilnych na konsole i PC. Także wśród ogłoszonych ośmiu nowych wersji starszych gier mogą znaleźć się takie tytuły, jak Farmville, Words With Friends, czy Merge Dragons.

Komentarze
3
prostik
Gramowicz
11/08/2022 20:32

Super, znowu nas czeka cenzura i usuwanie kontentu a potem wycofanie oryginalnych wersji ze sprzedaży :D

Niakadan
Gramowicz
10/08/2022 20:55
dariuszp napisał:

Jak to zrobią tak samo jak GTA trilogy to lepiej żeby zostawili tę robotę modderom. 

Się zobaczy na razie nic nie powstało od nich odświeżoną grę zobaczymy jak im wyjdzie Max Payne 

dariuszp
Gramowicz
10/08/2022 16:13

Jak to zrobią tak samo jak GTA trilogy to lepiej żeby zostawili tę robotę modderom.