GTA 6 priorytetem dla Rockstara. Remastery RDR i GTA 4 trafiły do szuflady

Mikołaj Ciesielski
2022/07/06 08:00

Według informacji zdobytych przez serwis Kotaku deweloperzy rozważą odświeżenie starszych produkcji dopiero po premierze nowej odsłony serii Grand Theft Auto.

Kilka dni temu jeden z branżowych insiderów poinformował, że Rockstar zamierzał wydać odświeżone wersje Red Dead Redemption oraz Grand Theft Auto 4, ale studio porzuciło oba projekty ze względu na nieudaną premierę Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition. W całej sytuacji postanowiła rozeznać się również redakcja Kotaku, która zwróciła się do własnych źródeł zaznajomionych z planami Rockstara, by zweryfikować wspomniane doniesienia. Informator potwierdził, że to właśnie fatalny odbiór odświeżonej trylogii GTA zmusił studio do zmiany planów.

Remastery Red Dead Redemption i Grand Theft Auto 4 nie zostały jednak skasowane, a jedynie odłożone do przysłowiowej szuflady. Według informacji przekazanych przez Kotaku Rockstar ma nadzieję, że z czasem gracze zapomną o porażce w postaci Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition, a w tym czasie studio w pełni skupi się na produkcji Grand Theft Auto 6. Oznacza to, że ewentualnej premiery odświeżonych wersji Red Dead Redemption oraz Grand Theft Auto 4 możemy spodziewać się dopiero po debiucie nowej odsłony serii GTA.

Serwis Kotaku zwrócił się również do Rockstar Games z prośbą o komentarz do powyższych doniesień, ale jak w większości tego typu przypadku, studio nie skomentowało przedstawionych informacji.

Na koniec przypomnijmy, że GTA: The Trilogy – The Definitive Edition zadebiutowało na rynku w listopadzie ubiegłego roku. Kolekcja dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianego zestawu, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
06/07/2022 11:57

Biorąc pod uwagę jak skopali ostatnie remastery do poziomu gdzie fanowskie mody były 100x lepsze to się nie dziwie że się poddali.