Sztuczna inteligencja to nowa gorączka złota

Krzysztof Żołyński
2023/06/01 17:00
0
0

Inwestorzy chcą jak najszybciej inwestować pieniądze w firmy związane z rozwojem sztucznej inteligencji.

Inwestorzy są niezmiernie podekscytowani rozwojem technologii związanych ze sztuczną inteligencją. Dlatego spieszą się, żeby ulokować swoje oszczędności w tego typu firmach. Magazyn Time donosi, że niektórzy eksperci uważają nowe procesory za rewolucję w zakresie sztucznej inteligencji, która może zmienić sektor technologiczny, a być może i świat wraz z nim.

Sztuczna inteligencja to nowa gorączka złota

Cena akcji Nvidii, wiodącego projektanta chipów SI, wzrosły o prawie 25 procent po tym, jak firma prognozowała ogromny skok przychodów, który według analityków wskazywał na gwałtowny wzrost sprzedaży jej produktów. We wtorek firma była przez krótki czas warta ponad 1 bilion dolarów.

Wszystko to dzieje się trochę na wyrost, ponieważ nikt tak naprawdę nie zgodził się na definicję chipów SI, a obecna technologia jest daleka od bycia czymś więcej niż interfejsem wyszukiwania danych. Nie oznacza to, że technologia zaangażowana obecnie w sztuczną inteligencję jest słaba, a najlepszym przykładem jest nowe GPU Nvidia H100.

Sztuczna inteligencja to nowa gorączka złota

Obecny boom na sztuczną inteligencję następuje po powstaniu usług przetwarzania w chmurze, takich jak te obsługiwane przez Amazon i Microsoft, które zapewniają technologię danych do przeszukiwania przez świeżo stworzone systemy. Oznacza to, że mniejsze firmy i grupy, których nie stać na zbudowanie od podstaw własnych systemów sztucznej inteligencji, mogą korzystać z narzędzi opartych na chmurze, dostosowując je do własnych potrzeb.

GramTV przedstawia:

Analitycy twierdzą, że po przewidywanej „gorączce złota” Nvidia nieuchronnie zmierzy się z ostrzejszą konkurencją, gdy AMD wzmocni własną linię chipów SI, a Intel wykona ruchy w tym kierunku. Cały czas istnieje ryzyko, że jeśli sztuczna inteligencja rzeczywiście się nie rozwinie, to załamanie rynku zmiecie wszystkich inwestorów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!