Stellar Blade na zakulisowym materiale. Twórcy opowiadają o systemie walki i bossach

Patrycja Pietrowska
2024/04/24 11:15
0
0

Deweloperzy ze studia Shift Up wspominają również o inspiracjach.

Kilka dni temu otrzymaliśmy nowy zwiastun Stellar Blade prezentujący potężne umiejętności głównej bohaterki. Dowiedzieliśmy się również, że gracze na całym świecie dostaną nieocenzurowaną wersję gry. Teraz na oficjalnym kanale PlayStation pojawiła się drugą część z serii zakulisowych materiałów, w których deweloperzy ze studia Shift Up opowiadają o tytule.

Stellar Blade na zakulisowym materiale. Twórcy opowiadają o systemie walki i bossach

Twórcy Stellar Blade opowiadają o grze na zakulisowym materiale

Na oficjalnym kanale PlayStation pojawił się nowy, zakulisowy materiał związany z grą Stellar Blade. Twórcy opowiedzieli o inspiracjach – jak przekazuje jeden z deweloperów, jeśli chodzi o design, wzorowano się między innymi na „rozpadających się” budynkach w Korei Południowej, których unikatowy urok starano się ująć w grze. Omówiono również kilka lokacji: miasto Xion, wielkie pustkowia czy przestrzeń kosmiczną.

Deweloperzy podzielili się również kilkoma informacjami związanymi z systemem walki. Jak przekazują przedstawiciele Shift Up, celem zespołu było stworzenie szybkiej i kolorowej walki, a za inspirację posłużyły gry takie jak God of War, Sekiro czy Dark Souls. Poruszono również temat bossów w Stellar Blade – tytuł ma zaoferować różnorodnych pod kątem wyglądu i stylu ataku przeciwników. Przedstawiony został Gigas (potwór w kształcie goryla), Stalker oraz Abaddon.

Spustoszona przez dziwne i potężne stworzenia Ziemia została porzucona. Resztki zdziesiątkowanej rasy ludzkiej uciekły do Kolonii w przestrzeni kosmicznej. Po przylocie z Kolonii EVE, członkini 7. oddziału powietrznodesantowego, przemierza zdewastowane pozostałości naszej planety. Jej cel jest jasny: ocalić ludzkość i odzyskać Ziemię z rąk Naytiba – złowrogiej siły, która ją zniszczyła – czytamy w opisie gry na stronie PlayStation.

GramTV przedstawia:

Na zakończenie przypominamy, że Stellar Blade zadebiutuje już 26 kwietnia 2024. Pierwsze recenzje pojawią się natomiast jeszcze dzisiaj – 24 kwietnia.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!