STALKER 2 ma nowy podtytuł. Studio GSC Game World wprowadziło zmiany na Steam

Mikołaj Ciesielski
2022/03/15 08:15

Twórcy zmienili nazwę gry na bliższą językowi ukraińskiemu.

STALKER 2 ma nowy podtytuł. Studio GSC Game World wprowadziło zmiany na Steam

Na początku miesiąca deweloperzy ze studia GSC Game World w związku z trwającą wojną na terenie Ukrainy poinformowali o wstrzymaniu prac nad grą STALKER 2. Okazuje się jednak, że to nie koniec decyzji twórców podjętych w wyniku inwazji rosyjskiej armii. Twórcy zdecydowali się bowiem na drobną zmianę w podtytule gry i już dziś możemy potwierdzić, że wspomniana produkcja nie pojawi się na rynku jako STALKER 2: Heart of Chernobyl.

Nazwa gry na karcie produktu na platformie Steam została zmieniona na STALKER 2: Heart of Chornobyl. Różnica jest więc niewielka i dotyczy zaledwie jednej literki w ostatnim słowie podtytułu. Studio nie podzieliło się oficjalnym oświadczeniem, ale wiele wskazuje na to, że decyzja twórców wynika z różnic pomiędzy językiem rosyjskim a ukraińskim.

Chernobyl” jest bowiem pisownią rosyjską, natomiast „Chornobyl” to wersja ukraińska. W związku z agresją wojsk rosyjskich na Ukrainę zmiana ta nie powinna nikogo dziwić.

Na koniec przypomnijmy, że STALKER 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X/S. Produkcja GSC Game World miała zadebiutować na rynku 8 grudnia bieżącego roku, ale jak wspomnieliśmy na początku wiadomości, prace nad grą są obecnie zawieszone i na ten moment nie wiemy, kiedy tytuł pojawi się na rynku. Warto jednak pamiętać, że gra w dniu swojej premiery trafi do usługi Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!