Sprzedaż RE Village jest tak duża, jak Lady Dimitrescu

DK
2022/05/11 15:10

I wciąż znajdują się nowi chętni na wycieczkę na wieś.

W ostatnim raporcie finansowym Capcom poinformowało, że sprzedaż najnowszej części Resident Evil przekroczyła 6,1 mln egzemplarzy. Dotyczy to okresu od premiery (maj 2021) do końca ubiegłego roku podatkowego (czyli do 31 marca 2022). W styczniu 2022 informowano, że wakacje na wsi miało okazję spędzić 5,7 mln użytkowników, co oznacza, że w ostatnich miesiącach nadal znajdują się nowi chętni na zakup RE: Village.

Sprzedaż RE Village jest tak duża, jak Lady Dimitrescu

Najnowsza odsłona Resident Evil zadebiutowała 7 maja 2021, trafiając na PC oraz konsole Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 5 i PlayStation 4. Pod względem fabuły tytuł stanowi kontynuację wątków z RE VII: Biohazard z 2017. Horror z Lady Dimitrescu został doceniony przez graczy i krytyków – średnia jego ocen w portalu Metacritic.com przewyższa 80 procent (zarówno w przypadku recenzji dziennikarzy, jak i opinii fanów – i to na wszystkich platformach).

GramTV przedstawia:

A skoro już w temacie serii Resident Evil jesteśmy, warto wspomnieć, że ostatnio na horyzoncie pojawiły się świeże wieści dotyczące sieciowej strzelaniny RE Re:Verse. Sympatycy cyklu od Capcomu wierzą, że niebawem poznają datę premiery tytułu. Można tak wnioskować na podstawie tego, że na stronie PEGI pojawiła się nowa ocena dla wersji na platformę Google Stadia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!