Sony rezygnuje z kart PS Now. Odpowiedź na Xbox Game Pass coraz bliżej

Radosław Krajewski
2022/01/13 11:42
1
0

Project Spartacus zbliża się wielkimi krokami. Sony powoli rezygnuje ze swojej dotychczasowej usługi PS Now.

Na początku grudnia ubiegłego roku serwis Bloomberg przedstawił ciekawe doniesienia, że Sony szykuje odpowiedź na Xbox Game Pass. Spartacus zapewniłby użytkownikom konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 dostęp do katalogu zarówno nowych, jak i starszych tytułów w ramach comiesięcznego abonamentu. Dodatkowo subskrybenci najdroższej wersji mogliby liczyć na poszerzenie biblioteki gier o tytuły znane z PlayStation, PlayStation 2 i PlayStation 3. Japońska firma przed uruchomieniem usługi zamierza wyłączyć PlayStation Now, a premiera Spartacusa miałaby nastąpić jeszcze tej wiosny. Najnowsze informacje pochodzące z amerykańskich i brytyjskich sklepów sugerują, że Sony powoli przygotowuje się do zamknięcia PS Now, co może oznaczać rychłą zapowiedź nowej usługi.Sony rezygnuje z kart PS Now. Odpowiedź na Xbox Game Pass coraz bliżejSklepy w Wielkiej Brytanii, w tym popularny GAME, otrzymało wiadomość, że tylko do 21 stycznia mogą oferować karty PlayStation Now. Po tym czasie muszą one całkowicie zniknąć ze sprzedaży. Podobne komunikaty otrzymali sprzedawcy w USA i Kanadzie, którzy o wygaszeniu usługi zostali poinformowani już kilka tygodni wcześniej. Do sprawy odniósł się rzecznik PlayStation, który przyznał, że usuwanie kart PS Now ze sklepów ma miejsce na całym świecie.

Globalnie odchodzimy od kart podarunkowych PlayStation Now, aby skupić się na naszych obecnych kartach podarunkowych PlayStation o nominałach pieniężnych, które można wymienić na PlayStation Now.

GramTV przedstawia:

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Sony pożegna się z PlayStation Now, aby zrobić miejsce nowej usłudze. Niestety nie wiadomo, kiedy Japończycy zamierzają oficjalnie zapowiedzieć Spartacusa, ale pierwsze kroki zostały już poczynione, więc niewykluczone, że wielkiego ogłoszenia możemy spodziewać się już wkrótce.

Komentarze
1
Kafar
Gramowicz
13/01/2022 12:56

"Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Sony pożegna się z PlayStation Now, aby zrobić miejsce nowej usłudze."

Właściwie nic tego nie wskazuje ale spoko ;D Wiadomo że Sony pracuje nad nową ofertą ale to nie zmienia faktur że nic na to nie wskazuje :D