Sony pracuje nad PlayStation Vita 2? Konsola może być powiązana z PlayStation 6

Radosław Krajewski
2024/02/01 12:35
1
1

Pomimo dużego sukcesu PlayStation Portal japońska korporacja ma nie rezygnować z pełnoprawnych przenośnych konsol.

Wydany w ubiegłym roku PlayStation Portal okazał się jedynie dodatkowym sprzętem do PlayStation 5, za pomocą którego można transmitować rozgrywkę za pomocą funkcji Remote Play. Jeszcze przed oficjalną zapowiedzią gracze liczyli na kolejną pełnoprawną przenośną konsolę, ale mimo to urządzenie cieszy się sporą popularnością. Chociaż PS Portal osiągnął sukces, to Sony nie chce zrezygnować z przenośnego grania i jak podał kanał Moore’s Law is Dead, firma opracowuje dwa nowe urządzenia oparte na architekturze AMD, a jednym z nich ma być PlayStation Vita 2.

Sony pracuje nad PlayStation Vita 2? Konsola może być powiązana z PlayStation 6

PlayStation Vita 2 już powstaje. Co wiemy o nowej przenośnej konsoli Sony?

Plotki o następcy PS Vita pojawiają się regularnie, więc i tym razem lepiej wstrzymać się z otwieraniem szampana. Jeżeli jednak YouTuber się nie myli, to nowa przenośna konsola skorzysta z niestandardowego APU od AMD, w tym z 18 jednostek CU, aby zapewnić natywną wsteczną kompatybilność z grami na PlayStation 4.

PlayStation Vita 2 ma być dopiero w fazie projektowania, więc na premierę konsoli przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Moore’s Law is Dead słyszał, że urządzenie nie musi być samodzielnym sprzętem, ale należeć do rodziny PlayStation 6. Konsola miałaby zostać wprowadzona na rynek dopiero po premierze PS6, jako słabsza, ale przenośna alternatywa skierowana głównie na japoński rynek.

GramTV przedstawia:

YouTuber podał również nowe informacje o nadchodzącym PlayStation 5 Pro. Konsola miałaby zadebiutować w tegorocznym okresie świątecznym. Sprzęt ma zostać wyposażony w procesor Zen 2 z 8-rdzeniami (4nm) z 60 CU, a do tego 16 GB pamięci GDDR6 18 GB/s na magistrali 256-bitowej.

Komentarze
1
tupolew519
Gramowicz
02/02/2024 16:00

Jest nadzieja!