Sony Pictures: Gran Turismo rozkręca się powoli, ale osiągnęło pierwszy cel

Krzysztof Żołyński
2023/09/19 18:30
0
0

Film Gran Turismo bazujący na słynnej grze wyścigowej z PlayStation zaliczył przeciętny start, ale twórcy mają nadzieję, że jeszcze pokaże swoje możliwości.

Film Neila Blomkampa, twórcy Dystryktu 9, zaczął bardzo przeciętnie i z pewnością nie zaskarbił sobie popularności porównywalnej z innymi filmami powstającymi na podstawie gier na PlayStation, takimi jak Uncharted i The Last of Us. Jednak Sony Pictures donosi, że zarobiło 100 milionów dolarów i tym samym osiągnięto pierwszy z założonych celów. Trudno powiedzieć czy ta radość nie jest przypadkiem nieco dobrą miną do złej gry, ponieważ do uzyskania zwrotu produkcji potrzeba niemal dwa razy więcej.

Sony Pictures: Gran Turismo rozkręca się powoli, ale osiągnęło pierwszy cel

Film Gran Turismo zarobił pierwsze 100 mln dolarów

Sony Pictures z pewnością liczy, że straty da się odrobić, kiedy film trafi do serwisów streamingowych. Ostatnie miesiące pokazują, że takie produkcje jak Indiana Jones, Mała syrenka i produkcje Marvel, rozwijają skrzydła, trafiając do streamingu, gdzie są bardzo chętnie oglądane, a wręcz stają się przebojami. Daje to szansę na dodatkowy dochód dla producentów.

Recenzja filmu Gran Turismo - dogonić marzenia

GramTV przedstawia:

Film jest inspirowany prawdziwą historią nastoletniego gracza Gran Turismo, który ma aspiracje, by zostać kierowcą wyścigowym. Spełnił swoje wielkie marzenie i dzięki umiejętnościom zdobytym w grze, wygrał serię konkursów Nissana i został prawdziwym zawodowym kierowcą wyścigowym.

Za reżyserię odpowiada Neill Blomkamp, mający na koncie Dystrykt 9. W obsadzie znaleźli się: Archie Madekwe, David Harbour, Orlando Bloom, Geri Halliwell Horner i Djimon Hounsou.

Premiera filmu odbyła się 11 sierpnia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!