Sony oficjalnie przejmuje Bluepoint Games. Twórcy Demon's Souls w szeregach PS Studios

Radosław Krajewski
2021/09/30 17:38
0
0

Japońska korporacja ogłosiła pozyskanie kolejnego studia. Tym razem jest to Bluepoint Games.

Sony oficjalnie przejmuje Bluepoint Games. Twórcy Demon's Souls w szeregach PS StudiosBluepoint Games współpracowało z Sony od samego początku swojego istnienia. Już w 2006 roku stworzyli Blast Factor na PlayStation 3, a w kolejnych latach Japońska firma wykorzystała dewelopera do tworzenia remasterów m.in. God of War Collection, Uncharted: The Nathan Drake Collection, Shadow of the Colossus, a w ubiegłym roku przy okazji premiery PlayStation 5 Bluepoint Games udowodniło swoją wartość rimejkiem Demon’s Souls. Nic więc dziwnego, że Sony wreszcie zdecydowało się pozyskać zdolnego producenta i powitać ich w szeregach PlayStation Studios.

Cieszymy się, że oficjalnie dołączyliśmy do PlayStation Studios!

Austin w Teksasie jest domem dla Bluepoint od momentu, gdy założyliśmy studio w 2006 roku, a teraz jesteśmy zespołem blisko 70 super-utalentowanych twórców i wciąż się rozwijamy. Chociaż studio z pewnością rozrosło się w ciągu ostatnich 15 lat, nasze przekonania pozostały takie same – zawsze przesuwać granice i tworzyć gry najwyższej jakości, a jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Skupienie się na kulturze pracy odegrało kluczową rolę w naszym sukcesie i cieszymy się, że PlayStation Studios ma podobną etykę i wizję.

PlayStation ma kultowy katalog gier, a dla nas nie było nic lepszego niż udostępnić niektóre z tych arcydzieł nowym graczom. Dołączenie do PlayStation Studios pozwala naszemu zespołowi jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę jakości i stworzyć jeszcze bardziej imponujące doświadczenia dla społeczności PlayStation.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas przez lata – nie możemy się doczekać, aby w naszym kolejnym rozdziale dostarczyć wam więcej niesamowitych gier! – powiedział Marco Thrush, prezes Bluepoint Games.

GramTV przedstawia:

Studio nie zamierza skupiać się wyłącznie na przygotowaniu kolejnych odświeżonych wersji kultowych gier, ale również pracować nad własnymi projektami. Ich następna produkcja będzie oryginalną grą, co potwierdził Trush. Nie oznacza to jednak, że twórcy stworzą zupełnie nowe IP, ponieważ mogą przygotowywać kolejną część znanej już fanom PlayStation serii. Żadna szczegóły nie zostały zdradzone, ale dla studia będzie to kolejny ważny rozdział w historii. Prezes studia podkreślił, że w swoim zespole ma wielu doświadczonych twórców, którzy wcześniej pracowali nad oryginalnymi grami, więc nie obawia się nowych wyzwań.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!