Sony uruchomiło oficjalną stronę internetową PlayStation PC. Co tam znajdziemy?

Maria Wawrzyniak
2022/08/11 17:30
1
1

Dzień przed premierą gry Marvel’s Spider-Man na komputerach osobistych Sony uruchomiło oficjalną stronę internetową poświęconą produkcjom, które wylądują na blaszakach.

Już jutro – 12 sierpnia – na komputerach osobistych zadebiutuje gra Marvel’s Spider-Man, która dotychczas – od początku września 2018 roku – była dostępna wyłącznie na konsolach PlayStation. To już kolejny tytuł od Sony, który trafił na blaszaki, zaraz po Days Gone, Horizon: Zero Dawn oraz God of War. Wygląda więc na to, iż japońska korporacja postanowiła z tej okazji stworzyć osobną stronę internetową poświęconą swoim produkcjom, jakie ostatecznie zadebiutują na pecetach. Co tam właściwie znajdziemy?

Sony uruchomiło oficjalną stronę internetową PlayStation PC. Co tam znajdziemy?

Oficjalna strona internetowa PlayStation PC

Po wejściu na stronę zobaczymy listę dostępnych aktualnie produkcji od PlayStation Studios na komputerach osobistych. Oprócz wspomnianej przez nas trójki w zestawieniu znajduje się także gra HELLDRIVER. Przy każdym tytule zamieszczono krótki opis oraz odnośniki do sklepów Steam i Epic Games Store. Po kliknięciu zakładki Coming soon (Już wkrótce) możemy zobaczyć, że – oprócz gry Marvel’s Spider-Man, która debiutuje na pecetach jutro – w bieżącym roku na blaszakach pojawi się także Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (w okresie jesiennym) oraz Uncharted: Legacy of Thieves Collection (na ten moment datą jest po prostu bieżący rok). To jednak nie wszystko, bowiem na stronie zamieszczono FAQ.

Mowa tutaj o najczęściej zadawanych pytaniach oraz odpowiedziach. Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, że obecnie nie potrzebujemy konta PlayStation Network, aby grać w produkcje od PlayStation Studios na PC, i nie mamy też możliwość przeniesienia zapisów rozgrywki z konsol PlayStation 4 lub PlayStation 5 do wersji pecetowych (lub odwrotnie). Oprócz tego zaznaczono, iż niedostępna jest opcja przenoszenia na pecety wcześniej kupionych gier na PS4 czy PS5 (lub, oczywiście, odwrotnie).

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
jakubcjusz
Gramowicz
12/08/2022 07:11

Szkoda, że wciąż brak informacji o The Last Of Us...