Sonic powinien wyprzedzić Mario. Taki plan wyznaczyła sobie Sega

Krzysztof Żołyński
2023/11/04 10:45
1
0

Dyrektor wykonawczy Segi, Osamu Ohasi, mówi wprost – Sonic powinien w końcu przegonić Mario.

Być może słowa Osamu Ohasieo mogą wydawać się bardzo aroganckie i na wyrost, ale Sega nie ma powodów do wstydu. Gry z jej najbardziej rozpoznawalną postacią sprzedają się wręcz rewelacyjnie. Wedle najnowszych danych, opublikowanych przez japońskiego wydawcę, seria Sonic sprzedała się w ilości 1,6 mld sztuk. To naprawdę imponujący wynik.

Sonic powinien wyprzedzić Mario. Taki plan wyznaczyła sobie Sega

Mówiąc wprost, chcemy przegonić Mario.

W tym miejscu należy przypomnieć, że Sonic był grą opracowaną jako główny rywal Mario. Premiera Sonic the Hedgehog odbyła się w 1991 roku, a niebieski zwierzak stał się maskotką Segi i doskonale rozpoznawalną postacią. Jednak mimo imponującej sprzedaży, wieloletniej obecności na rynku i doskonałych wyników filmów bazujących na franczyzie, wciąż pozostaje za najsłynniejszym hydraulikiem świata.

Czy Sonic jest w stanie pokonać Mario?

Chcemy, aby w Sonica można było grać na całym świecie, łącznie z Japonią, tak jak w Mario i chcemy, aby film był większym hitem niż Mario. Chcemy także zbudować park rozrywki związany z Soniciem. To są moje cele jako miłośnika Sonica.

GramTV przedstawia:

Z pewnością próba dogonienia Mario pozostanie raczej pobożnym marzeniem, bo ani gry, ani filmy Segi nie są w stanie dorównać legendarnej postaci Nintendo. Z pewnością słabością marki Sonic jest fakt, że jest on bardziej popularny poza Japonią.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
04/11/2023 13:25

Nie ma szans. Praktycznie każda gra Mario to hit. Z drugiej strony nie pamiętam kiedy ostatnio wyszedł Sonic w którego chciałbym zagrać.