Skasowano serial z nowego uniwersum DC. Spin-off Batmana jednak nie powstanie

Radosław Krajewski
2024/07/06 10:00
0
0

DC Studios zrezygnowało z tego projektu, który powstawał od czterech lat.

Zanim doczekaliśmy się premiery pierwszej produkcji z nowego uniwersum DC, studio odpowiedzialne za budowanie nowej superbohaterskiej serii zdecydowało się skasować jeden z projektów. Mowa o serialu Arkham Asylum, który realizowany był dla platformy Max. Projekt został ogłoszony jeszcze w 2020 roku jako spin-off Batmana z Robertem Pattinsonem, po czym przeniesiono serial do głównego uniwersum.

Batman
Batman

Arkham Asylum skasowane. Nie powstanie serialowy spin-off Batmana

Pierwotnie serial miał skupić się na zaprezentowaniu funkcjonowaniu policji w Gotham, rozwijając wątki znane z Batmana. Główną gwiazdą miał być Jeffrey Wright, który wróciłby do roli komisarza Gordona. W listopadzie tego samego roku Terrence Winter, który był scenarzystą i producentem wykonawczym, zrezygnował z dalszym plan na planie. Następnie zatrudniono Joe Bartona, twórcę hitu Girl/Haji, ale wkrótce też się rozstał z serialem.

Nad projektem cały czas czuwał Matt Reeves, reżyser Batmana. W 2022 roku ujawnił, że serial zatytułowany Gotham PD rozrósł się do takich rozmiarów, że porzuci pierwotny koncept i skupi się na Azylu Arkham, gdzie przesiadują groźni przestępcy znani z kart komiksów o Mrocznym Rycerzu. Do ekipy dołączył Antonio Campos, który miał być showrunnerem i scenarzystą, ale niedługo później ogłoszono, że powstanie nowe uniwersum, nad którym pieczę będą sprawować James Gunn i Peter Safran. To doprowadziło do kolejnych opóźnień w pracach nad serialem, również ze względu na przeniesienie Arkham Asylum do głównego uniwersum DC, zamiast pozostawić projekt w serii Elseworlds, do której należy Batman.

GramTV przedstawia:

Świat stworzony przez Reevesa w filmie z 2022 roku wciąż doczeka się rozszerzenia w postaci serialu Pingwin, który zadebiutuje już 8 września na Maxie. W produkcji jest także Batman 2, którego premiera zaliczyła spore opóźnienie i film pojawi się w kinach dopiero w 2026 roku.

Serwis Variety powołując się na swojego informatora podaje, że projekt znany jako Arkham Asylum może w przyszłości wrócić. Nie będzie to jednak kontynuacja planów z właśnie skasowanej produkcji, ale zupełnie nowy serial, którego akcja będzie rozgrywać się we wspomnianym szpitalu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!