Silent Hill: Ascension już dostępne. Eksperymentalny projekt Konami

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/01 13:30
1
0

W nocy odbyła się Halloweenowa premiera interaktywnego serialu Silent Hill: Ascension.

W noc Halloweenową zadebiutowało Silent Hill: Ascension. Jest to… właściwie ciężko określić, z czym mamy do czynienia. To dość eksperymentalne połączenie elementów z gier przygodowych z interaktywnym serialem, na którego fabułę wpływa nie jedna osoba, a tysiące, czy może nawet więcej. Co jednak ciekawe, serial oferuje mikrotransakcje. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat tego projektu Konami.

Silent Hill: Ascension już dostępne. Eksperymentalny projekt Konami

Premiera eksperymentalnego Silent Hill: Ascension

Premierowy odcinek ukazał się o godzinie 2:00 w nocy czasu polskiego – codziennie w sieci udostępniany będzie nowy odcinek trwający zaledwie kilka minut. W trakcie każdego takiego odcinka widzowie mogą głosować na jedną z dostępny opcji, która wpłynie na dalszą część historii, a także na uczucia głównych bohaterów czy nawet ich przetrwanie.

Trzeba jednak zaznaczyć, że aby móc wziąć udział w głosowaniu, trzeba posiadać punkty nazwane Influence Points – da się je zdobyć zarówno w sposób bezpłatny, jak i płatny. Influence points możemy zdobywać poprzez rozwiązywanie zagadek lub branie udziału w sekwencjach typu Quick Time Event. Możemy je również (oczywiście) zwyczajnie kupić; za prawdziwe pieniądze otrzymujemy również dodatkowe zagadki do rozwiązania.

GramTV przedstawia:

Oprócz tego do kupienia dostępna jest nawet przepustka sezonowa zapewniająca dostęp do elementów kosmetycznych dla awatarów graczy, które mają szanse na pojawienie się w rolach mówionych lub jako statyści.

Silent Hill: Ascension jest dostępne za darmo do pobrania na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android, oraz do uruchomienia w przeglądarce pod tym adresem.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
01/11/2023 22:10

Absurdalny pomysł.