Silent Hill 2 Remake od Bloober Team? Polskie studio reaguje na ostatnie plotki

Mikołaj Ciesielski
2022/05/18 08:15
0
0

Krakowski deweloper zapewnia, że ogłosi swoje projekty „tak szybko, jak to możliwe”.

Silent Hill 2 Remake od Bloober Team? Polskie studio reaguje na ostatnie plotki

Na początku tygodnia do sieci trafiły informacje, według których Bloober Team pracuje nad remakiem Silent Hill 2, a Konami wspólnie z różnymi studiami rozwija obecnie aż trzy różne projekty bazujące na wspomnianej marce. Na konferencji Digital Dragons redakcja IGN poprosiła Piotra Babieno – dyrektora generalnego krakowskiego studia – o komentarz w sprawie wspomnianych doniesień. Szef Bloober Team nie ujawnił oczywiście żadnych konkretnych informacji, ale udzielił całkiem interesującej wypowiedzi.

Nie możemy komentować niczego, co robimy, ponieważ oczywiście cenimy sobie nasze relacje z partnerami. Nie możemy więc [powiedzieć] nic. Ogłosimy nasze przyszłe projekty tak szybko, jak to możliwe. Wtedy dowiecie się o wiele więcej” – poinformował Babieno i chichocząc (jak informuje IGN) dodał „oficjalnie”.

„Powiedziałbym, że trudno jest pracować z kimś, kto [jest właścicielem marki, nad którą pracujesz], ale zawsze rozmawiamy z tymi licencjodawcami, [mówiąc]: »Chłopaki, chcielibyśmy użyć waszej licencji, ale chcielibyśmy opowiedzieć naszą własną historię«. Jeśli nie będziemy w stanie opowiedzieć własnej historii, jeśli nie będziemy mieli swobody twórczej, to nie ma sensu, ponieważ Bloober Team nie zrobi świetnej gry” – mówi dyrektor generalny krakowskiego studia.

Dlatego staramy się tworzyć tylko te tytuły, w których czujemy, że »OK, to będzie gra Bloober Team, a nie kogoś innego«. Więc nawet jeśli chodzi o projekt, o którym nie możemy mówić, to nadal będzie to tytuł Bloober Team” – wyjaśnia Babieno.

Słowa Babieno sugerują, że nawet jeśli krakowskie studio pracuje nad odświeżoną wersją Silent Hill 2, to gracze nie powinni spodziewać się pełnoprawnego remake’u, a raczej gry inspirowanej wspomnianą produkcją. Niewykluczone też, że Bloober Team – w ramach zawartej jakiś czas temu współpracy z Konami – otrzymało możliwość przygotowania zupełnie nowej odsłony Silent Hill.

Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i uważnie śledzić kolejne informacje na temat wspomnianej marki. Niewykluczone, że w najbliższych tygodniach Konami zdecyduje się na ujawnienie swoich planów względem Silent Hill. Najbliższa okazja do tego typu zapowiedzi pojawi się 9 czerwca, ponieważ właśnie tego dnia odbędzie się tegoroczna edycja Summer Game Fest.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!