Serial ze świata Spider-Mana zrestartowany. Nowa wersja nastawiona na męskiego odbiorcę

Radosław Krajewski
2024/02/19 15:00
2
0

Sony postanowiło rozpocząć produkcję serialu od nowa, gdyż dotychczasowa wersja nie spełniła ich oczekiwań.

Pod koniec 2022 roku Sony Pictures nawiązało współpracę z Amazonem na stworzenie kilku produkcji z uniwersum Spider-Mana. Potwierdzono wtedy, że trwają pracę nad Silk: Spider Society, a showrunnerką projektu została Angela Kang, która zaangażowana była wcześniej m.in w The Walking Dead. Przedstawiciele wytwórni najwyraźniej nie byli zadowoleni z poziomu prezentowanego przez scenariusze i jak podał serwis The Ankler, podjęto decyzję o zrestartowaniu prac i zwolnieniu prawie wszystkich pisarzy.

Serial ze świata Spider-Mana zrestartowany. Nowa wersja nastawiona na męskiego odbiorcę

Silk: Spider Society – serial skierowany będzie do męskiej widowni

W Silk: Spider Society nadal zaangażowana jest Kang, a także producenci Phil Lord i Christopher Miller. Serial przejdzie gruntowną przebudowę, aby skupić się na dotarciu do męskiej publiczności, co jest ciekawym posunięciem, biorąc pod uwagę fakt, że główną bohaterką będzie młoda superbohaterka znana jako Cindy Moon.

GramTV przedstawia:

Możemy jedynie zgadywać, czy zmiana targetu widowni serialu jest konsekwencją kiepskich wyników osiągniętych w kinach przez Marvels i Madame Web, czy też nastolatki i młode kobiety nie są aż tak zainteresowane superbohaterskimi produkcjami, aby studiom opłacało się tworzyć takie historie skierowane właśnie do tej grupy.

Przypomnijmy, że Silk jest stosunkowo nową postacią w komiksowym uniwersum Spider-Mana i zadebiutowała dopiero w 2014 roku. Cindy Moon to koreańsko-amerykańska dziewczyna, która została ugryziona przez tego samego pająka, który dał moce Peterowi Parkerowi. Kobieta ucieka z więzienia i szuka swojej zaginionej rodziny, jednocześnie ucząc się bycia bohaterką. Silk posiada te same moce, którymi dysponuje Peter Parker.

Komentarze
2
dariuszp
Gramowicz
20/02/2024 08:11

A może po prostu skierować to do wszystkich. Tzn. zamiast kręcić dupą albo narzekać na facetów zrobić coś bardziej normalnego co każdy może oglądać? Wziąć przykład z klasycznych animacji familijnych.

wolff01
Gramowicz
19/02/2024 17:43

Zobaczcie ile lat im zajęło dojście do wniosku że to jednak męska widownia jest głównym targetem (i "sponsorem") kina superbohaterskiego. Mimo że Hollywood nienawidzi tej widowni.